Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Kingdom Conquest II (iOS)
OkładkaKingdom Conquest II (iOS)

Kingdom Conquest II

Kingdom Conquest II to mobilna strategia z elementami RPG. Gracze wcielają się we władców niewielkich nacji i musza dbać i rozwój państwa, organizować gospodarkę oraz szkolić armie, by potem za ich pomocą toczyć turowe bitwy ze sztuczną inteligencją lub innymi użytkownikami.

Strategiczne | fantasy | turowe | elementy RPG | MMORTS | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kingdom Conquest II Premiera

20paź2012

iOS

13gru2012

AND

producent: SEGA wydawca: SEGA

Kingdom Conquest II to wydana na system AND i iOS strategia fantasy wzbogacona elementami zaczerpniętymi z karcianek i gier MMORPG. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowała ją firma Sega.

Fabuła

Akcja toczy się na pełnym chaotycznej magii kontynencie Magna, o który przez tysiąc lat wojnę toczyły największe imperia ludzkie. Z jakiegoś niewytłumaczonego powodu nikt nie pamięta dokładnego przebiegu tego konfliktu, ale u jego końca władzę nad krainą przejął pojedynczy król. Od tego momentu rozpoczął się okres pokoju i dobrobytu, który trwał dziesięć tysięcy lat.

Oczywiście, Kingdom Conquest II zaczyna się, gdy ta sielanka dobiega końca. W sercu kontynentu pojawia się gigantyczna wieża, z której wylewają się hordy potworów. Mieszkającym w różnych rejonach krainy władcom o największym potencjale wizytę składa tajemnicza kobieta oferująca im pierścienie króla i powierzając zadanie odparcia sił zła i przejęcia władzy nas Magną.

Mechanika

Gracze wcielają się w jednego z takich władców i ich zadaniem jest okazanie się godnymi tytuły króla. Realizacja tych ambicji przybiera kilka form, zainspirowanych różnorodnymi gatunkami gier. Sercem Kingdom Conquest II jest tryb strategiczny rozgrywany w czasie rzeczywistym, w ramach którego zajmujemy się zarządzaniem nacją. Musimy gromadzić surowce, stawiać budynki, prowadzić badania nad nowymi technologiami oraz szkolić armię. Te wojska wykorzystujemy potem podczas turowych potyczek. W ich trakcie pomagamy sobie poprzez zagrywanie kart wylosowanych ze skomponowanej własnoręcznie talii.

Do tego wszystkiego dorzucono rozbudowany moduł wzorowany na RPG-ach akcji. Poza armiami dysponujemy bowiem także drużyną bohaterów i musimy regularnie wysyłać ich na misje. Większość z nich polega na przedarciu się przez pełne potworów i pułapek lochy. W trakcie tych sekcji wydarzenia obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami wybranego przez nas herosa, a system walki jest mocno zręcznościowy i równie dużą rolę w zwycięstwach odgrywają umiejętności postaci, jak i nasz własny refleks. Nie zabrakło także systemu gromadzenia doświadczenia i rozwijania bohaterów.

Kingdom Conquest II pozwala na spokojne rywalizowanie ze sztuczną inteligencją, ale prawdziwa zabawa kryje się w trybie multiplayer. W ramach opcji sieciowych możemy zarówno toczyć wojny z krajami innych graczy, aby potem dołączyć do wielkich frakcji, jak również wspólnie z przyjaciółmi w trybie kooperacyjnym czyścić podziemia.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Kingdom Conquest II: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND