Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeMMOPC
Okładka Navy Field 2: Conqueror of the Ocean (PC)

Navy Field 2: Conqueror of the Ocean PC

Navy Field 2: Conqueror of the Ocean to utrzymana w konwencji MMO strategia czasu rzeczywistego (RTS) z elementami gry akcji, stanowiąca kontynuację popularnej produkcji Navy Field: Resurrection of the Steel Fleet. Deweloperzy z koreańskiego studia SD EnterNet zadbali m.in.

Symulacje | II wojna światowa | MMORTS

PC Windows
Okładka Navy Field 2: Conqueror of the Ocean (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8sierpnia2012

Navy Field 2: Conqueror of the Ocean jest sequelem bardzo udanej gry MMORTS - Navy Field: Resurrection of the Steel Fleet. Prace nad tytułem trwały ponad cztery lata, a ekipa deweloperska studia SD EnterNet za priorytet przyjęła dostosowanie parametrów grafiki do współczesnych standardów oraz wprowadzenie zmian oczekiwanych przez fanów.

Akcja NavyField 2: Conqueror of the Ocean ponownie osadzona została w pierwszej połowie XX wieku. Wcielając się w rolę oficera jednej z siedmiu dostępnych admiralicji (amerykańskiej, brytyjskiej, niemieckiej, japońskiej, francuskiej, a także rosyjskiej i włoskiej) gracze mają okazję wziąć udział w wojnie o dominację na morzach i oceanach. Początkowo pod swoim dowództwem mają jedynie niewielkie jednostki pływające. W miarę postępów w grze zyskują jednak doświadczenie oraz środki pozwalające na przeprowadzenie rozmaitych modernizacji albo zakup potężniejszych okrętów.

Istotą zabawy w Navy Field 2 jest przygotowanie i udział w bitwach morskich. Podobnie jak w pierwszej części gry każda frakcja posiada specyficzne zalety i wady, predysponujące do stosowania określonych taktyk. Gracze muszą wykazać się nie tylko zdolnościami taktycznymi operując okrętami na polu walki, ale także zadbać o właściwe zaplecze logistyczne czy odpowiednio wyszkoloną załogę.

Twórcy Navy Field 2: Conqueror of the Ocean włożyli wiele wysiłku w staranne odwzorowanie modeli jednostek pływających. Wszystkie pojawiające się w grze okręty – począwszy od niszczycieli i łodzi podwodnych, a skończywszy na lotniskowcach mają swoje historyczne odpowiedniki. Co więcej, są nie tylko podobne z wyglądu, ale posiadają również odpowiednie parametry techniczne (np. prędkość, zwrotność, zasięg dział).

Jak przystało na grę z gatunku MMO, Navy Field 2 oferuje bogate opcje związane z zabawą wieloosobową. Walki pomiędzy graczami reprezentującymi różne admiralicje mogą toczyć się w kilku wariantach – począwszy od niewielkich potyczek morskich, aż po spektakularne bitwy z udziałem nawet 192 jednostek (kontrolowanych przez maksymalnie 64 graczy). Funkcje społecznościowe pozwalają m.in. na tworzenie flot.

W przeciwieństwie do pierwowzoru, oprawa wizualna Navy Field 2: Conqueror of the Ocean bazuje na grafice 3D. Deweloperzy z SD EnterNet zdecydowali się przy tym wykorzystać możliwości silnika Gamebryo, znanego z takich produkcji jak Fallout: New Vegas czy The Elder Scrolls IV: Oblivion.

Uwaga: gra Navy Field 2: Conqueror of the Ocean udostępniana jest na zasadzie free-to-play. Oznacza to, że grać można za darmo. Niektóre przedmioty oraz udogodnienia dostępne są jednak wyłącznie odpłatnie poprzez wbudowany system mikrotransakcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Gry podobne do Navy Field 2: Conqueror of the Ocean

Wymagania wiekowe Navy Field 2: Conqueror of the Ocean

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Navy Field 2: Conqueror of the Ocean

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 3 GB HDD, Windows XP(SP3)/Vista/7

Navy Field 2 rusza z otwartą betą
Navy Field 2 rusza z otwartą betą

wiadomość19 kwietnia 2013

Rozpoczęły się otwarte beta testy Navy Field 2 – MMORTS-a studia SD EnterNet Co. Wydawca gry, firma NEXON Europe, przygotowała dla uczestników zabawy serię wyzwań i nagród oraz czasowo ułatwiła stworzenie własnej floty.

Navy Field 2 - otwarte beta testy rozpoczną się w przyszły czwartek
Navy Field 2 - otwarte beta testy rozpoczną się w przyszły czwartek

wiadomość10 kwietnia 2013

Wydawca gry Navy Field 2, firma Nexon, poinformował, że 18 kwietnia rozpoczną się otwarte beta testy kontynuacji popularnego MMORTS. Tytuł jest dostępny od zeszłego roku dla mieszkańców Japonii, do których dołączą niebawem osoby z Europy i Ameryki Północnej.

Nadpływa Navyfield 2: Conqueror of the Ocean
Nadpływa Navyfield 2: Conqueror of the Ocean

wiadomość9 sierpnia 2012

Firma Nexon zapowiedziała, że marynistyczny, sieciowy RTS Navyfield 2: Conqueror of the Ocean w przyszłym roku doczeka się premiery na rynkach europejskim i amerykańskim. Gra, którą obecnie testują gracze z Azji, pokazana zostanie szerszej publiczności w trakcie zbliżających się targów gamescom w Kolonii.