Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Enigma: Rising Tide (PC)

Enigma: Rising Tide PC

Symulacja morska przeznaczona docelowo do rozgrywki tysięcy graczy w sieci Internet. Obecnie wydana wyłącznie w wersji dla jednego gracza. Akcja toczy się w alternatywnej rzeczywistości II Wojny Światowej.

Symulacje | alternatywna historia

PC Windows
Okładka Enigma: Rising Tide (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26września2002

26stycznia2004

pudełko PL

„Enigma: Rising Tide” to symulacja morska przeznaczona docelowo do rozgrywki tysięcy graczy w sieci Internet. Obecnie wydana wyłącznie w wersji dla jednego gracza. Akcja toczy się w alternatywnej rzeczywistości II Wojny Światowej. W I Wojnie Światowej Stany Zjednoczone pozostały neutralne i nie włączyły się do konfliktu toczącego się w Europie, dzięki czemu Niemcy tryumfowały podbijając Francję i Wielką Brytanię. Obecnie jest rok 1940 i świat wygląda inaczej niż to miało miejsce w naszej historii. Japonia i wygnany rząd Wielkiej Brytanii zawarły sojusz przeciwko Niemcom, a Stany Zjednoczone stały się ogromną potęgą łakomą na nowe kolonie i zdobycze terytorialne, gotową podbić cały świat. Kluczem do „być albo nie być” każdego narodu jest potężna flota wojenna i kontrola nad morzami i oceanami.

W takich oto burzliwych czasach gracz może opowiedzieć się po jednej ze stron rodzącego się konfliktu i może objąć dowodzenie nad jednym z okrętów. W grze dostępnych jest kilkanaście rodzajów jednostek, m.in. okręty handlowe, tankowce, łodzie podwodne, korwety, niszczyciele, lotniskowce. Oczywiście występuje tu również lotnictwo, tak istotne dla działań morskich. Dużym atutem „Enigma: Rising Tide” są epickie bitwy morskie, w których może uczestniczyć wiele jednostek równocześnie. Gracz otrzymuje na bieżąco wieści (w formie codziennego raportu, lub przekazu radiowego) o tym co się wydarzyło, np. „amerykańskie łodzie podwodne zatopiły konwój brytyjski”. Całość wykonana jest przy użyciu szczegółowej trójwymiarowej grafiki – widok z perspektywy pierwszej osoby, akcja toczy się zarówno w dzień jak i w nocy, w różnych warunkach atmosferycznych itd.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.035 / 10 na podstawie 240 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 45 PLN

Wymagania wiekowe Enigma: Rising Tide

12+

Wymagania sprzętowe Enigma: Rising Tide

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 800MHz, 256MB RAM, 32MB akcelerator 3D

Enigma: Rising Tide - recenzja gry
Enigma: Rising Tide - recenzja gry

Recenzja 16 marca 2004, 11:19

Nawet, gdy przez dłuższą chwilę nic się groźnego nie dzieje, zawsze na horyzoncie widnieje jakieś zagrożenie lub niedoszła ofiara, echosondy sygnalizują okręty podwodne, a gracz nerwowo oczekuje przeładowania wyrzutni bomb głębinowych. Cisza na morzu przeważnie jest złudna i na spokojną obserwację horyzontu przez lornetkę lub peryskop nie zwykło być wiele czasu.