Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Enigma: Rising Tide (PC)
OkładkaEnigma: Rising Tide (PC)

Enigma: Rising Tide PC

Symulacja morska przeznaczona docelowo do rozgrywki tysięcy graczy w sieci Internet. Obecnie wydana wyłącznie w wersji dla jednego gracza. Akcja toczy się w alternatywnej rzeczywistości II Wojny Światowej.

Symulacje | alternatywna historia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Enigma: Rising Tide Premiera PC

26września2002

pudełko PL

26stycznia2004

producent: Tesseraction games wydawca: GMX Media wydawca PL: Play-publishing Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

„Enigma: Rising Tide” to symulacja morska przeznaczona docelowo do rozgrywki tysięcy graczy w sieci Internet. Obecnie wydana wyłącznie w wersji dla jednego gracza. Akcja toczy się w alternatywnej rzeczywistości II Wojny Światowej. W I Wojnie Światowej Stany Zjednoczone pozostały neutralne i nie włączyły się do konfliktu toczącego się w Europie, dzięki czemu Niemcy tryumfowały podbijając Francję i Wielką Brytanię. Obecnie jest rok 1940 i świat wygląda inaczej niż to miało miejsce w naszej historii. Japonia i wygnany rząd Wielkiej Brytanii zawarły sojusz przeciwko Niemcom, a Stany Zjednoczone stały się ogromną potęgą łakomą na nowe kolonie i zdobycze terytorialne, gotową podbić cały świat. Kluczem do „być albo nie być” każdego narodu jest potężna flota wojenna i kontrola nad morzami i oceanami.

W takich oto burzliwych czasach gracz może opowiedzieć się po jednej ze stron rodzącego się konfliktu i może objąć dowodzenie nad jednym z okrętów. W grze dostępnych jest kilkanaście rodzajów jednostek, m.in. okręty handlowe, tankowce, łodzie podwodne, korwety, niszczyciele, lotniskowce. Oczywiście występuje tu również lotnictwo, tak istotne dla działań morskich. Dużym atutem „Enigma: Rising Tide” są epickie bitwy morskie, w których może uczestniczyć wiele jednostek równocześnie. Gracz otrzymuje na bieżąco wieści (w formie codziennego raportu, lub przekazu radiowego) o tym co się wydarzyło, np. „amerykańskie łodzie podwodne zatopiły konwój brytyjski”. Całość wykonana jest przy użyciu szczegółowej trójwymiarowej grafiki – widok z perspektywy pierwszej osoby, akcja toczy się zarówno w dzień jak i w nocy, w różnych warunkach atmosferycznych itd.

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 245 głosów czytelników.

Enigma: Rising Tide cena w dniu premiery: 45 PLN

Wymagania wiekowe Enigma: Rising Tide: 12+

Enigma: Rising Tide Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800MHz
  • 256MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D