Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Dragon Crusade (WWW)
OkładkaDragon Crusade (WWW)

Dragon Crusade WWW

Dragon Crusade jest grą należącą do kategorii MMORTS (Massively Multiplayer Online Real Time Strategy), czyli strategii czasu rzeczywistego rozgrywanych online. W trakcie rozgrywki gracz tworzy własnego bohatera, którego potem wysyła do walki z innymi bohaterami i ich armiami.

Strategiczne | zagraj za darmo | MMORTS | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Crusade Premiera WWW

26czerwca2012

producent: Aeria Games wydawca: Aeria Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dragon Crusade jest grą należącą do kategorii MMORTS (Massively Multiplayer Online Real Time Strategy), czyli strategii czasu rzeczywistego dedykowanych potyczkom dużej liczby graczy za pośrednictwem Internetu. Twórcy produkcji, studio Aeria Games, specjalizują się w grach MMO i na swoim koncie mają takie tytuły jak Last Chaos czy DragonSky Online.

Po utworzeniu konta gracz ma możliwość wybrania jednej z sześciu odmiennych ras: Ludzi, Leśnych Elfów, Mrocznych Elfow, Krasnoludów, Magów lub nekromantów Azraen. Każda z nich różni się od innych oraz posiada unikatowe umiejętności i atuty: np. Leśne Elfy są niezwykle mobilne, Krasnoludy – wolne, lecz niezwykle twarde, a Magowie są mistrzami w posługiwaniu się czarami. Następnie przenosi się do świata gry, zamieszkanego przez wspomniane ludy, walczące o dominację nad jak największym terytorium.

W trakcie rozgrywki można stworzyć armię i wziąć udział w kilku rodzajach walk, takich jak np.: potyczki z potworami (dzięki którym uzyskać można dodatkowe punkty doświadczenia oraz różne przydatne przedmioty), oblężenia miast czy bitwy rozgrywane z innymi graczami na arenie. Podstawą rozgrywki jest nie tylko walka, ale także zarządzanie pozyskiwaniem kluczowych surowców (drewna, kamienia, kryształów, jedzenia i złota), gromadzenie ich oraz, oczywiście, zużywanie na budowanie różnych konstrukcji lub szkolenie wojsk.

Armią (złożoną z wyprodukowanych w mieście jednostek) dowodzi bohater gracza, posiadający określone statystyki, umiejętności oraz poziom. Herosa opisuje sześć atrybutów, każdy odpowiedzialny za inne aspekty stworzonej postaci. Wartość Kondycji przekłada się na ilość punktów życia, Siły na zadawane obrażenia, wysoka Zręczność pozwala na szybsze poruszanie się i atakowanie. Z kolei Inteligencja, Siła Ducha i Obrona odpowiadają kolejno za siłę zaklęć, obronę przed czarami oraz bronę przed atakami fizycznymi.

Wraz z wygrywaniem bitew i potyczek, bohater zyskuje nowe poziomy, co nie tylko zwiększa jego umiejętności w walce, ale także pozwala na dowodzenie większą liczbą podkomendnych. Oprócz tego gracz wybiera dla swojego herosa jedną z trzech głównych umiejętności (ta z kolei posiada pięć poziomów zaawansowania), którą potem rozwija. Bohater może posiadać także zwierzęcego towarzysza, który zwiększa podstawowe atrybuty postaci, oraz wierzchowca.

W ramach odpoczynku od trudów zarządzania, szkolenia i budowania, bohater może wyzwać herosa należącego do innego gracza, na pojedynek na arenie, gdzie do zdobycia czekają cenne nagrody, a także awans w globalnym rankingu graczy.

Grafika w Dragon Crusade jest przyzwoita i cechuje się lekko baśniową stylizacją. Dobre wrażenie robi też wygląd okien menu: jest prosty, lecz czytelny i łatwo znaleźć w nim interesującą gracza informację.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Dragon Crusade: Odpowiednia dla każdego wieku.