Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka The Hobbit: Kingdoms (AND)
OkładkaThe Hobbit: Kingdoms (AND)

The Hobbit: Kingdoms

The Hobbit: Kingdoms of Middle-earth

Społecznościowa gra strategiczna MMO, osadzona w Tolkienowskim Śródziemiu i oparta na filmowej trylogii Hobbit. Rozgrywka koncentruje się na budowaniu elfich lub krasnoludzkich miast oraz rywalizowaniu z innymi graczami i toczeniu starć z wrogimi goblinami.

Strategiczne | fantasy | zagraj za darmo | Władca Pierścieni | 2D | MMORTS | MMO | społecznościowe

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Hobbit: Kingdoms Premiera

6lis2012

iOS

17sty2013

AND

Gry podobne do The Hobbit: Kingdoms

Clash of Clans

Call of Duty: Heroes

Game of Thrones: Ascent

The Hobbit: Kingdoms of Middle-Earth powstało jako oficjalna gra mobilna filmowej trylogii Hobbit w reżyserii Petera Jacksona. Stworzenie tej produkcji zostało zlecone przez firmę Warner Bros. Interactive Entertainment (właściciela praw do gier osadzonych w Tolkienowskim Śródziemiu) doświadczonemu studiu Kabam, mającemu też na koncie m.in. przeglądarkowe The Hobbit: Armies of the Third Age na pecety.

Omawiany tytuł to sieciowa strategia o rozbudowanych funkcjach społecznościowych. Zabawę rozpoczynamy od wyboru swojej frakcji: elfów lub krasnoludów. Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym i koncentruje wokół miasta, które powoli powiększamy o kolejne budynki. Te następnie ulepszamy (zebrawszy uprzednio dostatecznie dużo surowców), co otwiera przed nami coraz więcej opcji i możliwości. Istotne są zwłaszcza struktury służące do werbowania wojsk i wynajmowania dowodzących armiami bohaterów (w tym postaci znanych i lubianych), jako że zabawa toczy się nie tylko na ekranie miasta, ale także na mapie Śródziemia. Nasza aglomeracja ma więc sąsiadów w postaci innych graczy, z którymi możemy zawierać sojusze lub toczyć wojny, by osiągnąć jak najwyższe miejsce w ogólnym rankingu. Smaczku zabawie dodaje fakt, że krainę zamieszkują także wrogo nastawione do wszystkich gobliny, sterowane przez sztuczną inteligencję. Nie brakuje też atrakcji rodem z książkowego/filmowego Hobbita, takich jak miasto Esgaroth, niebezpieczna Mroczna Puszcza czy zagrożenie ze strony smoka Smauga.

Tytuł cechuje się stosunkowo atrakcyjną, rysunkową oprawą graficzną w dwóch wymiarach.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe The Hobbit: Kingdoms: 12+

The Hobbit: Kingdoms Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
iOS
AND