Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2014, 18:40

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Enemy Front - polska strzelanka zadebiutowała na rynku

Dziś na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 oraz komputerach osobistych zadebiutowała gra FPS Enemy Front od studia CI Games. Tytuł stworzony w oparciu o technologię CryEngine dostępny jest w cenie około 60 zł (PC) i 100 zł (PS3, X360) w sklepach na terenie całego kraju.

Dziś na polskim rynku zadebiutowała nowa produkcja ze stajni firmy CI Games - Enemy Front. Tytuł dostępny jest na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 oraz komputerach PC. Gra sprzedawana jest w cenie niższej o około połowę, niż wysokobudżetowe projekty klasy AAA. W związku z tym ceny strzelanki zaczynają się już od około 60 zł (wersja PC-towa) oraz około 100 zł (edycja przeznaczona na urządzenia firm Sony i Microsoft). Jest to więc całkiem tania produkcja, ale i tak warto zapoznać się z ofertami rodzimych sprzedawców, by zaoszczędzić jeszcze kilka złotych. Naturalnie grę znajdziecie także w Sklepie Gry-OnLine, w cenie 58,99 zł (PC) i 103,90 zł (konsole).

Enemy Front w skrócie:
  • Gatunek: strzelanka FPP
  • Deweloper: CI Games
  • Platformy sprzętowe: PlayStation 3, Xbox 360, PC
  • Data premiery: 10 czerwca w USA, 13 czerwca w Polsce

Niestety ciężko obecnie stwierdzić, czy tytuł jest wart uwagi, gdyż w Internecie nie ma jeszcze zbyt wielu recenzji. Najwidoczniej firma CI Games nie śpieszyła się z dostarczeniem gry światowym mediom. Nasz artykuł zostanie opublikowany dopiero po weekendzie, gdyż potrzebujemy jeszcze trochę czasu na dokładne przetestowanie Enemy Front. W międzyczasie warto przypomnieć sobie wrażenia Heda, spisane w maju po ograniu kilku misji oraz obejrzeć materiał wideo, przygotowany w czasie wizyty w siedzibie dewelopera, który znajdziecie poniżej.

Enemy Front to strzelanka FPP przygotowana przez firmę CI Games, znaną z takich tytułów jak Sniper: Ghost Warrior, Alien Rage, czy też tworzonego jeszcze RPG Lords of the Fallen. Tytuł opowiada o losach Roberta Hawkinsa - amerykańskiego korespondenta wojennego, który dołączył do ruchu oporu. Akcja gry rozgrywa się w czasie Powstania Warszawskiego, ale dzięki wspomnieniom głównego bohatera trafiamy także w inne zakątki świata. Enemy Front stworzono w oparciu o technologię CryEngine.