Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2012, 09:05

autor: Hed

W połowie sierpnia wcielimy się w Śmierć z Darksiders II – znamy dokładną datę premiery gry

Druga produkcja studia Vigil o Jeźdźcach Apokalipsy zostanie wydana 14 sierpnia. Firma THQ zapewnia, że Darksiders II cieszy się dużym zainteresowaniem i otrzyma większe wsparcie marketingowe niż „jedynka”.

W połowie sierpnia wcielimy się w Śmierć z Darksiders II – znamy dokładną datę premiery gry - ilustracja #1

Darksiders II, czyli prawdopodobnie jedyna gra w tym roku, w której będziemy mogli wcielić się w Jeźdźca Apokalipsy, zostanie wydana 14 sierpnia. Potwierdzając datę premiery firma THQ zapewniła, że produkcja studia Vigil cieszy się dużym zainteresowaniem. Podobno sprzedaż przedpremierowa „dwójki” jest pięciokrotnie wyższa w porównaniu do „jedynki”. Wydawca zamierza przeznaczyć dwa razy więcej pieniędzy na marketing nowego tytułu.

14 sierpnia to data dotycząca rynku amerykańskiego. W Europie produkcja powinna więc pojawić się trzy dni później (tak przynajmniej funkcjonuje większość premier). Sama gra miała być gotowa przed wakacjami, ale w kwietniu wydawca postanowił opóźnić ją o dwa miesiące. Twórcy wyjaśnili wtedy, że potrzebują nieco więcej czasu na to, aby doszlifować swoje dzieło. Jeśli wierzyć zapewnieniom, będzie ono obszerniejsze od pierwowzoru z 2010 roku.

Druga odsłona serii rzeczywiście wzbudza większe zainteresowanie – zapracował na to pierwowzór, który okazał się zaskakująco dobrym debiutem studia Vigil. Nadchodząca gra jest szczególnie ważna dla THQ, bo firma ma problemy finansowe. Mówimy o stracie ponad 200 milionów dolarów w zakończonym niedawno roku finansowym. Od sukcesu Darksiders II zależy więc dużo – być może nawet istnienie wydawcy. Miejmy nadzieję, że wszystko ułoży się dobrze.

Darksiders II to kolejna quasibiblijna opowieść o Apokalipsie, która rozpoczęła się na Ziemi przedwcześnie. W pierwszej części serii poznaliśmy losy Wojny, oskarżonego o rozpętanie zagłady. W „dwójce” wcielimy się w jego brata, Śmierć, aby spróbować oczyścić dobre imię Jeźdźców Apokalipsy. Gra będzie mieszanką walki, eksploracji, zagadek, klimatycznych przerywników filmowych oraz utworów Jespera Kyda, których próbkę opublikował serwis CinemaBlend.

  1. Oficjalna strona Darksiders II
  2. Recenzja pierwszego Darksiders