Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2012, 13:50

autor: Sarge

Wieści ze świata (Angry Birds Space, Awesomenauts, C.A.R.S.) 27/3/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dziesięciu milionach pobrań Angry Birds Space, możliwym porcie Awesomenauts na PC, budżecie gry wyścigowej C.A.R.S., a także wsparciu dla kontrolera PlayStation Move w produkcji The Amazing Spider-Man.

Sonic the Hedgehog 4 – Episode I

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Sonic the Hedgehog 4: Episode I. Dzieło studia SEGA możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Produkcja kosztuje 2,37 euro (ok. 10 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Angry Birds Space

Fińskie studio Rovio poinformowało, że gra Angry Birds Space w ciągu niecałych trzech dni od premiery została ściągnięta 10 milionów razy. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że na urządzeniach mobilnych korzystających z systemu Android produkcja jest dostępna za darmo. Jedyną wadą takiej wersji są pojawiające się reklamy.

Wieści ze świata (Angry Birds Space, Awesomenauts, C.A.R.S.) 27/3/12 - ilustracja #1

The Amazing Spider-Man

Jonathan Gendron ze studia Beenox potwierdził, że gra The Amazing Spider-Man w wersji na PlayStation 3 otrzyma wsparcie dla kontrolera PlayStation Move. Będzie to tylko jedna z opcji sterowania, bo wykorzystamy do tego również zwykłego pada. The Amazing Spider-Man zadebiutuje na rynku 26 czerwca w wersjach na PlayStation 3, Xbosa 360, Wii, 3DS-a oraz DS-a.

C.A.R.S.

Zespół Slightly Mad Studios zebrał do tej pory 660 tysięcy dolarów na produkcję gry wyścigowej C.A.R.S. Finansowanie jest realizowane we współpracy z platformą World of Mass Development, która pozwala graczom z całego świata brać udział w procesie dewelopingu. Chętni mogą ciągle wpłacać na produkcję kwoty od 5 dolarów do 100 tysięcy dolarów – do tej pory zdecydowało się na to ok. 40 tysięcy osób.

Awesomenauts

Olivier Thijssen ze studia Ronimo Games powiedział serwisowi Joystiq, że holenderski deweloper bardzo chciałby wydać grę Awesomenauts także na PC. Na razie twórcy nie mogą tego w 100% potwierdzić, ale jest na to spora szansa zważywszy na dużą popularność gatunku MOBA na komputerach osobistych. Jedynymi dotychczas potwierdzonymi platformami dla Awesomenauts są serwisy cyfrowej dystrybucji Xboksa 360 oraz PlayStation 3.

Wieści ze świata (Angry Birds Space, Awesomenauts, C.A.R.S.) 27/3/12 - ilustracja #2

Xbox Live

Firma Microsoft zorganizowała promocję dla nowych użytkowników Xbox Live, którzy zdecydują się na zakup przynajmniej sześciomiesięcznego abonamentu Gold. Takie osoby otrzymają za darmo cyfrowe wersje pięciu gier: Fable III, Halo: Reach, Kinect Sports, Toy Soldiers oraz The Gunstringer. Akcja potrwa do 3 kwietnia, a kody pozwalające ściągnąć wymienione tytuły zostaną rozesłane pocztą elektroniczną w ciągu 4-6 tygodni. Czekamy na potwierdzenie, czy oferta dotyczy również mieszkańców naszego kraju.

Rovio Entertainment

Deweloper Rovio Entertainment (Angry Birds) ogłosił nabycie Futuremark Games Studio – oddziału firmy Futuremark tworzącej oprogramowanie do testowania wydajności komputera. Na koncie zespołu Futuremark Games Studio są takie tytuły jak Shattered Horizon, czy Unstoppable Gorg.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

Ostatnia aktualizacja: 2012-03-27

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.