Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Forklift Truck Simulator (PC)

Symulator wózka widłowego PC

Forklift Truck Simulator

Nietypowa cywilna gra symulacyjna, w której obsługujemy jeden z trzech wózków widłowych. Naszym zadaniem jest głównie przenoszenie towarów z wagonów kolejowych czy naczep ciężarówek do magazynów. Autorzy przygotowali zarówno rozbudowane misje, jak i tryb swobodny.

Symulacje | maszyny i urządzenia

PC Windows
Okładka Forklift Truck Simulator (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16lutego2009

23marca2012

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Symulator wózka widłowego (wydany w krajach anglojęzycznych pod tytułem Forklift Truck Simulator, a w Niemczech jako Gabelstapler-Simulator 2009) to gra symulacyjna, która pozwala wcielić się w operatora wózka widłowego. Jest to produkcja niemieckiej firmy Astragon, która od lat koncentruje się głównie na tworzeniu tego typu niszowych projektów.

Gracz zasiada za kierownicą jednego z trzech drobiazgowo odwzorowanych wózków widłowych. Zabawa polega na wykorzystywaniu tych pojazdów do realizacji określonych zadań. W trakcie rozgrywki przyjdzie nam m.in. załadowywać i rozładowywać wagony towarowe oraz kontenery lub umieszczać towar w ogromnych magazynach. Na wykonanie poleceń często mamy ograniczony czas, więc liczy się nie tylko dokładność, ale również tempo pracy.

Autorzy uzyskali licencję od niemieckiej firmy STILL, czyli jednego z największych producentów wózków widłowych na świecie. Dzięki temu w grze możemy pokierować prawdziwymi pojazdami tego przedsiębiorstwa, a metoda ich kontrolowania i specyfikacja techniczna są takie same jak w rzeczywistości. Opanowanie podstaw ułatwia rozbudowany tryb szkoleniowy, podczas którego gracz uczy się sterowania maszynami i ćwiczy operowanie wózkiem. Poznaje też sekrety obsługi trybu oszczędzania energii Blue-Q. Wszystko to po to, aby zdobyć certyfikat potrzebny do późniejszej pracy.

Symulator wózka widłowego oferuje sześć różnorodnych misji. Natomiast dla osób nie lubiących sztywno określonych zadań przygotowano tryb dowolny, podczas którego można do woli sterować wózkiem i transportować towary.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,99 PLN

Gry podobne do Symulator wózka widłowego

Wymagania wiekowe Forklift Truck Simulator

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Symulator wózka widłowego

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza); 200 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7