Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Graviteam Tactics: Operation Star (PC)

Graviteam Tactics: Operation Star PC

Achtung Panzer: Operation Star

Osadzona w realiach II wojny światowej rozbudowana gra taktyczna, która umożliwia wzięcie udziału w walkach na froncie wschodnim w okolicy miasta Charków w roku 1943. Autorzy postawili na realizm, dlatego mechanika zabawy bierze pod uwagę m.in.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | turowe | taktyczne

PC Windows
Okładka Graviteam Tactics: Operation Star (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1listopada2011

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Achtung Panzer: Operation Star to realistyczna taktyczna gra wojenna autorstwa studia Graviteam. Ten ukraiński zespół znany jest głównie z doskonałych symulatorów czołgowych takich jak Steel Fury oraz Steel Armor: Blaze of War.

Operation Star stanowi rozwinięcie idei z ciepło przyjętej gry Achtung Panzer: Kharkov 1943, która powszechnie uznawana jest za jedną z najciekawszych taktycznych strategii ostatnich lat. Autorzy ponowie umożliwili nam wzięcie udziału w walkach na froncie wschodnim w okolicy miasta Charków w roku 1943. Graczom udostępniono osiem rozbudowanych operacji wojskowych dla każdej ze stron konfliktu. Siły Wehrmachtu i Armii Czerwonej zostały pieczołowicie odtworzone na podstawie zapisów historycznych. Pojawiają się również wojska brytyjskie. W sumie w starciach bierze udział ponad sześćdziesiąt typów jednostek, w tym m.in. Panzerkampfwagen VI Tiger (popularny Tygrys), Matilda Mk II czy radziecki KW-1. Cały ten sprzęt, wspierany przez oddziały piechoty prowadzi potyczki na olbrzymich polach bitewnych o powierzchni przekraczającej 260 kilometrów kwadratowych, które zostały zaprojektowane na podstawie map topograficznych i starych zdjęć.

Bitwy rozgrywane są w czasie rzeczywistym, a dodatkowo istnieje też tryb turowy dla decyzji operacyjnych. Oczkiem w głowie autorów był realizm, dlatego silnik bierze pod uwagę takie elementy jak m.in. grubość pancerzy, trajektorię lotu pocisków, ukształtowanie terenu i morale jednostek. Każdy żołnierz opisany jest wieloma współczynnikami, w tym: doświadczeniem, zmęczeniem czy opanowaniem. Z podobnym przywiązaniem do detali potraktowano pojazdy wprowadzając szczegółowy system zniszczeń. Bierze on pod uwagę stan poszczególnych elementów maszyn, takich jak silnik, uzbrojenie czy zawieszenie. Gra może też pochwalić się zaawansowaną sztuczną inteligencją, która przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji wpierw analizuje sytuację na mapie, zamiast działać jedynie w oparciu o proste skrypty.

Achtung Panzer: Operation Star korzysta z ulepszonego silnika graficznego Achtung Panzer: Kharkov 1943. Technologia ta nie zachwyca poziomem detali, ale oferuje niskie wymagania sprzętowe i sporo rozwiązań wzbogacających rozgrywkę. Prawie wszystkie elementy mapy mogą zostać zniszczone – począwszy od wzniesień teren, przez lasy, aż po budynki i struktury defensywne wroga. Autorzy wprowadzili też realistyczny system zmian pory dnia oraz symulację pogody i wszystko to wpływa na przebieg starć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Graviteam Tactics: Operation Star

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Graviteam Tactics: Operation Star

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium D 3GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 2.6 GB HDD
  • Windows XP/Vista