Panzer Command: Kharkov jest kontynuacją wydanej w 2006 roku przez Matrix Games taktycznej strategii rozgrywającej się w realiach II Wojny Światowej. Za produkcję sequelu odpowiadają twórcy części pierwszej, a mianowicie zespół Koios Works, znany także ze strategicznej serii Tin Soldiers.
Akcja Panzer Command: Operation Winter Storm koncentrowała się na wydarzeniach w Stalingradzie w 1942 roku. Panzer Command: Kharkov skupia się na tytułowym Charkowie i zaciętych walkach jakie miały w nim i jego okolicy miejsce. Decydując się na prowadzenie wojsk niemieckich nasze rozkazy będziemy wydawać m.in. 14 Dywizji Pancernej (8 bitew - Charków) i 4 Dywizji Pancernej (4 bitwy – Mcensk, 3 bitwy – Łuk Kurski). Stojąc po przeciwnej stronie barykady będziemy uczestniczyć w 8 potyczkach kierując 169 Dywizją Strzelecką. Do dyspozycji posiadaczy pierwszej części gry oddane zostały nowe, pojedyncze batalie oraz przemodelowane kampanie. Panzer Command: Kharkov oferuje także rozbudowany generator misji.
Walki zbrojne zazwyczaj są bardzo wyczerpujące i trwają dość długo. W tym czasie jednostki biorące udział w starciach odczuwają zmęczenie, brak amunicji, zdobywają doświadczenie. Twórcy gry nie zapomnieli o tym, dlatego musimy bacznie śledzić losy naszych podopiecznych i o nich dbać. Przed każdą misją należy także pamiętać o uzupełnieniu strat w dywizjach. Postępy na placu boju nagradzane są nowymi umiejętnościami oraz medalami.
Świetnie odwzorowane uzbrojenie wraz z bogatą bazą danych historycznych znacząco wpływa na realizm rozgrywki. Autorzy zadbali także o odpowiedni wygląd pojazdów oraz umundurowania. Warunki pogodowe na froncie odpowiadają tym, jakie towarzyszyły uczestnikom walk prawie 70 lat temu. Względem pierwowzoru poprawie uległy takie elementy jak sztuczna inteligencja zarówno naszych jak i wrogich jednostek, grafika, a także system wydawania poleceń. Ogromny nacisk położono na poprawność historyczną prezentowanych zdarzeń, dlatego miłośnicy tego okresu nie powinni czuć się zawiedzeni.
Autor opisu gry: Przemysław Bartula
Platformy:
PC Windows
Producent: Koios Works
Wydawca: Slitherine / Matrix Games
Ograniczenia wiekowe: brak ograniczeń
Popularne pliki do pobrania do gry Panzer Command: Kharkov.
Wymagania sprzętowe gry Panzer Command: Kharkov:
PC / Windows
Rekomendowane wymagania sprzętowe:
Pentium III 1.2 GHz, 512 MB RAM, 128 MB karta grafiki (DirectX 9.0c), Windows 98SE/ME/2000/XP/Vista.
Średnie Oceny:
Średnia z 38 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.
zanonimizowany465277 Pretorianin
Bardziej żałosnej gry i żałosnych opinii do niej w życiu nie widziałem.... Pewnie ślęczycie przy takich grach 12h na dobę, zachwycając sie grą bez grafy jak miłośnicy kwadratowej tiby.
no zdarzało się przy takich grach spędzać 12h na dobę- z dwóch powodów:
1. Gra jest wyśmienita i wciąga jak mało który tytuł- po prostu chce się grać
2. Żeby w pełni opanowac grę potrzeba wiele czasu- to nie jest Quake, Settlers czy SUPCOM- tutaj nie wystarczy szybko klikać- tutaj trzeba też myśleć- dlatego też ty robaczku nigdy nie będziesz w nią grał- jesteś zbyt głupi no i przecież ta gra grafy nie ma...
raviel Centurion
Jeżeli dla ciebie jest głupotą to, że wolę wyjść ze znajomymi do kina czy gdziekolwiek niż siedzieć w chacie całymi dniami bo mam fajną grę, to się zgadzam. Jestem zbyt głupi na tą grę i dobrze mi z tym.
zanonimizowany176276 Generał
Hehehe kocham te dzisiejszą młodzież. Nie spróbuje, nie obejrzy tylko od razu krytykuje. Pamiętam jak pierwszy raz natknąłem się na beta demo CM na płytce dołączonej do CD Action. Na początku myślałem, że to gówno, ale jakiś czas później odpaliłem znowu i się zaczęło:). Takie gry naprawdę rozwijają.
Co do Panzer Command to grałem w pierwszą część i wydawała mi się wyjątkowo biedna. Wystarczył mi fakt, że T34/76 puknął mi w przód Tygrysa z ponad kilometra co zaowocowało piękną eksplozją. Dziwne trochę.
Runnersan Senator
raviel --> Dzięki super nowatorskiej opcji save w dowolnym momencie nie trzeba siedzieć 24h, co gorsza można grając w tego typu gry wyjść na piwo czy gdzie się tam komuś widzi.
raviel Centurion
Git jest ta super nowatorska opcja save :D
P.S. a co to myślenia Prince William to gram także w FSX , slilent hunter 4 w której obliczasz sam trajektorie torped itp. Ale wole jak gra ładnie wygląda i jest grywalna niż tylko jest grywalna.