Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Panzer Command: Kharkov (PC)

Panzer Command: Kharkov PC

Panzer Command: Kharkov jest kontynuacją wydanej w 2006 roku przez Matrix Games taktycznej strategii rozgrywającej się w realiach II Wojny Światowej.

Strategiczne

PC Windows
Okładka Panzer Command: Kharkov (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11kwietnia2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Panzer Command: Kharkov jest kontynuacją wydanej w 2006 roku przez Matrix Games taktycznej strategii rozgrywającej się w realiach II Wojny Światowej. Za produkcję sequelu odpowiadają twórcy części pierwszej, a mianowicie zespół Koios Works, znany także ze strategicznej serii Tin Soldiers.

Akcja Panzer Command: Operation Winter Storm koncentrowała się na wydarzeniach w Stalingradzie w 1942 roku. Panzer Command: Kharkov skupia się na tytułowym Charkowie i zaciętych walkach jakie miały w nim i jego okolicy miejsce. Decydując się na prowadzenie wojsk niemieckich nasze rozkazy będziemy wydawać m.in. 14 Dywizji Pancernej (8 bitew - Charków) i 4 Dywizji Pancernej (4 bitwy – Mcensk, 3 bitwy – Łuk Kurski). Stojąc po przeciwnej stronie barykady będziemy uczestniczyć w 8 potyczkach kierując 169 Dywizją Strzelecką. Do dyspozycji posiadaczy pierwszej części gry oddane zostały nowe, pojedyncze batalie oraz przemodelowane kampanie. Panzer Command: Kharkov oferuje także rozbudowany generator misji.

Walki zbrojne zazwyczaj są bardzo wyczerpujące i trwają dość długo. W tym czasie jednostki biorące udział w starciach odczuwają zmęczenie, brak amunicji, zdobywają doświadczenie. Twórcy gry nie zapomnieli o tym, dlatego musimy bacznie śledzić losy naszych podopiecznych i o nich dbać. Przed każdą misją należy także pamiętać o uzupełnieniu strat w dywizjach. Postępy na placu boju nagradzane są nowymi umiejętnościami oraz medalami.

Świetnie odwzorowane uzbrojenie wraz z bogatą bazą danych historycznych znacząco wpływa na realizm rozgrywki. Autorzy zadbali także o odpowiedni wygląd pojazdów oraz umundurowania. Warunki pogodowe na froncie odpowiadają tym, jakie towarzyszyły uczestnikom walk prawie 70 lat temu. Względem pierwowzoru poprawie uległy takie elementy jak sztuczna inteligencja zarówno naszych jak i wrogich jednostek, grafika, a także system wydawania poleceń. Ogromny nacisk położono na poprawność historyczną prezentowanych zdarzeń, dlatego miłośnicy tego okresu nie powinni czuć się zawiedzeni.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   E-mail     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 4,3 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Panzer Command: Kharkov

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Panzer Command: Kharkov

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1.2 GHz
  • 512 MB RAM
  • 128 MB karta grafiki (DirectX 9.0c)
  • Windows 98SE/ME/2000/XP/Vista