Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2014, 15:00

autor: Łukasz Malik

Co zrobi Reality Pump po ukończeniu Raven's Cry? Są szanse na Earth 2170 oraz Two Worlds III

Do ukończenia Raven's Cry prace nad Sacrilegium zostały wstrzymane. Czy zostaną wznowione po wydaniu piracikego RPG? Na razie nie wiadomo, prawdopodobne są także kontynuacje Two Worlds, oraz powrót serii Earth.

Co zrobi Reality Pump po ukończeniu Raven's Cry? Są szanse na Earth 2170 oraz Two Worlds III - ilustracja #1

Mieliśmy okazję odwiedzić studio Reality Pump, które w pocie czoła pracuje nad piracką grą RPG Raven's Cry. Widzieliśmy ten tytuł w akcji, a UV dzieli się swoimi wrażeniami z pokazu w obszernym tekście:

Reality Pump w ubiegłym roku doświadczyło sporo zmian – z firmy odszedł jej założyciel Mirosław Dymek (twórca kultowych Polan). Ponadto spora grupa byłych już pracowników studia zasiliła utworzony w Krakowie oddział CD Projekt RED. Tadeusz Zuber – nowy prezes Reality Pump – odpowiedział na kilka naszych pytań związanych z tymi wydarzeniami, ale najbardziej interesowały nas plany studia, które ma w swoim dorobku takie serie jak Earth oraz Two Worlds. Jak się okazało, obydwie marki mają szanse na powrót. Zapytany o następne projekty Tadeusz Zuber powiedział:

"Są różne możliwości. Two Worlds III, w poczekalni jest Earth 2170, o którego ludzie ciągle pytają. Nie jesteśmy ich w stanie zrobić naraz. Pomysłów mamy sporo, możliwe nawet, że będziemy robić dodatek do Raven's Cry. Wszystko zależy od inwestorów i drogi jaką wspólnie wybierzemy."

W Sacrilegium nie zagramy prędko, cały zespół pracuje obecnie nad Raven's Cry. - Co zrobi Reality Pump po ukończeniu Raven's Cry? Są szanse na Earth 2170 oraz Two Worlds III - wiadomość - 2014-04-06
W Sacrilegium nie zagramy prędko, cały zespół pracuje obecnie nad Raven's Cry.

Prace nad Sacrilegium (grą akcji z elementami horroru) są w tym momencie wstrzymane. Nie oznacza to, że projekt poszedł całkowicie do kosza. Wręcz przeciwnie:

"Oczywiście najbardziej otwarty jest właśnie Sacrliegium, nad którym już trochę pracowaliśmy, natomiast nie jest do końca pewne w którą stronę pójdziemy. Dużo zależy od naszych partnerów w TopWare." – podsumował nasz rozmówca.

Po więcej informacji na temat obecnego projektu, przyszłych planów i współpracy z Sony odsyłamy do pełnego wywiadu: