Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360PC
Okładka Sacrilegium (PS3)

Sacrilegium

Survival horror, który przygotowali twórcy gry Two Worlds II z polskiego studia Reality Pump. Wcielamy się w nim w młodą Alex i stajemy do walki z istotami z piekła rodem. Mroczna przygoda rozgrywa się w wielu zróżnicowanych lokacjach.

Akcji | TPP | survival horror | polskie

Okładka Sacrilegium (PS3)

data premiery gry:

anulowana

PC X360 PS3

Sacrilegium to przygodowa gra akcji w klimatach survival horroru, która opowiada o losach pewnej dziewczyny walczącej z potworami. Stworzyło ją polskie studio Reality Pump. Krakowski producent jest znany z serii strategicznej Earth oraz erpegów Two Worlds.

W Sacrilegium wcielamy się w dwudziestoletnią Alex, mądrą, ładną i przyjazną studentkę z Kalifornii, która przy okazji jest adeptką sztuk walki. Dziewczyna wplątuje się w poważną intrygę związaną z objawieniem się złowrogich istot. To od niej zależą losy przyjaciół, a może i całego świata. Podczas tej przygody Alex musi poświęcić własną moralność i dokonać wielu trudnych wyborów, aby nie dać się pochłonąć ciemności.

Sacrilegium zabiera nas w prawdziwą podróż dokoła świata, bo rozgrywa się zarówno w San Francisco, jak i najodleglejszych zakątkach Europy. Przemierzając kolejne lokacje walczymy z przeciwnikami z piekła rodem – w tym z tajemniczymi istotami Moroi, które przypominają wyjątkowo potężną wersję wampirów. Bohaterka dysponuje szerokim wachlarzem zdolności bojowych, ale sama gra zawiera wiele motywów rodem z rasowych survival horrorów.

Produkcja powstała na bazie silnika GRACE 2, który wykorzystano wcześniej w Two Worlds II. Autorzy podrasowali swoją technologię i wzbogacili ją o parę nowych rozwiązań.

Zobacz pełny opis gry

Oczekiwania czytelników: 9,6 / 10 na podstawie 146 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sacrilegium

odpowiednia dla każdego wieku

Polskie studio Reality Pump bankrutuje i kończy działalność
Polskie studio Reality Pump bankrutuje i kończy działalność

wiadomość6 maja 2015

Istniejące od połowy lat 90. krakowskie studio Reality Pump, odpowiadając za serie takie jak Earth 21xx oraz Two Worlds, zmuszone było zakończyć działalność. Część pozostałych w firmie pracowników weszła w skład krakowskich zespołów jak m.in. Bloober Team oraz Teyon.

Co zrobi Reality Pump po ukończeniu Raven's Cry? Są szanse na Earth 2170 oraz Two Worlds III
Co zrobi Reality Pump po ukończeniu Raven's Cry? Są szanse na Earth 2170 oraz Two Worlds III

wiadomość6 kwietnia 2014

Do ukończenia Raven's Cry prace nad Sacrilegium zostały wstrzymane. Czy zostaną wznowione po wydaniu piracikego RPG? Na razie nie wiadomo, prawdopodobne są także kontynuacje Two Worlds, oraz powrót serii Earth.

Znamy datę premiery gry Sacrilegium. Tytuł Reality Pump doczeka się edycji limitowanej
Znamy datę premiery gry Sacrilegium. Tytuł Reality Pump doczeka się edycji limitowanej

wiadomość20 sierpnia 2012

Zgodnie z materiałami prasowymi pochodzącymi z targów gamescom, survival horror Sacrilegium studia Reality Pump ukaże się 7 maja 2013 roku. Oprócz edycji standardowej dostępne będzie wydanie limitowane Royal Edition.

Reality Pump pracuje nad survival horrorem Sacrilegium – nowa gra twórców Two Worlds II
Reality Pump pracuje nad survival horrorem Sacrilegium – nowa gra twórców Two Worlds II

wiadomość6 czerwca 2012

Poznaliśmy nową grę twórców Two Worlds – to survival horror Sacrilegium. Produkcja zostanie wydana przez firmę Topware na pecetach i konsolach.

PC
X360
PS3