Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3PCX360
Okładka Sacrilegium (PS3)
OkładkaSacrilegium (PS3)

Sacrilegium

Survival horror, który przygotowali twórcy gry Two Worlds II z polskiego studia Reality Pump. Wcielamy się w nim w młodą Alex i stajemy do walki z istotami z piekła rodem. Mroczna przygoda rozgrywa się w wielu zróżnicowanych lokacjach.

Akcji | TPP | survival horror | polskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sacrilegium Premiera

anulowana

PC X360 PS3

Sacrilegium to przygodowa gra akcji w klimatach survival horroru, która opowiada o losach pewnej dziewczyny walczącej z potworami. Stworzyło ją polskie studio Reality Pump. Krakowski producent jest znany z serii strategicznej Earth oraz erpegów Two Worlds.

W Sacrilegium wcielamy się w dwudziestoletnią Alex, mądrą, ładną i przyjazną studentkę z Kalifornii, która przy okazji jest adeptką sztuk walki. Dziewczyna wplątuje się w poważną intrygę związaną z objawieniem się złowrogich istot. To od niej zależą losy przyjaciół, a może i całego świata. Podczas tej przygody Alex musi poświęcić własną moralność i dokonać wielu trudnych wyborów, aby nie dać się pochłonąć ciemności.

Sacrilegium zabiera nas w prawdziwą podróż dokoła świata, bo rozgrywa się zarówno w San Francisco, jak i najodleglejszych zakątkach Europy. Przemierzając kolejne lokacje walczymy z przeciwnikami z piekła rodem – w tym z tajemniczymi istotami Moroi, które przypominają wyjątkowo potężną wersję wampirów. Bohaterka dysponuje szerokim wachlarzem zdolności bojowych, ale sama gra zawiera wiele motywów rodem z rasowych survival horrorów.

Produkcja powstała na bazie silnika GRACE 2, który wykorzystano wcześniej w Two Worlds II. Autorzy podrasowali swoją technologię i wzbogacili ją o parę nowych rozwiązań.

Oczekiwania czytelników: 9,6 / 10 na podstawie 146 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sacrilegium: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
X360
PS3