Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2012, 16:42

autor: Hed

Reality Pump pracuje nad survival horrorem Sacrilegium – nowa gra twórców Two Worlds II

Poznaliśmy nową grę twórców Two Worlds – to survival horror Sacrilegium. Produkcja zostanie wydana przez firmę Topware na pecetach i konsolach.

Polskie studio Reality Pump tworzy survival horror pod tytułem Sacrilegium – grę zapowiedziała firma TopWare na targach E3 2012. Deweloper znany z serii Earth i Two Worlds chce odświeżyć gatunek i wyznaczyć nowe standardy za pomocą świetnej opowieści, klimatu oraz rozgrywki. Gra powstaje na podrasowanej wersji autorskiego silnika GRACE 2, który napędzał Two Worlds II. Jego możliwości pokazano na pierwszych obrazkach.

W Sacrilegium wcielimy się w dwudziestoletnią Alex, mądrą i przyjazną studentkę z Kalifornii, a przy okazji adeptkę sztuk walki. Dziewczyna zostanie wplątana w niezwykłe wydarzenia i zmuszona do walki z potworami. W tym z enigmatycznymi Moroi, które, jak piszą twórcy, „przypominają wampiry, ale zjadają je na śniadanie”. Przygoda pełna zwrotów akcji zabierze nas w podróż po świecie – od San Francisco aż po najodleglejsze zakątki Europy.

Niewiele wiadomo o samej rozgrywce, ale w zapowiedzi Sacrilegium wspomniano o „przygodowej grze akcji” oraz survival horroru. Sama bohaterka będzie musiała „wykorzystać wszystkie posiadane umiejętności i instynkt przetrwania”, a także „poświęcić własną moralność, aby uratować przyjaciół”. Mirosław Dymek, szef Reality Pump, zapewnił też, że całość będzie wyglądała świetnie.

Data premiery Sacrilegium nie została podana. Według oficjalnej strony gry, trafi ona na komputery (PC/Mac) oraz konsole (Xbox 360, PlayStation 3).

  1. Oficjalna strona Sacrilegium