Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 6 kwietnia 2014, 13:14

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Xbox One - pięciolatek obszedł zabezpieczenia profili na konsoli

Pięciolatkowi z San Diego, udało się obejść zabezpieczenia profili na konsoli Xbox One. Kristoffer Von Hassel chciał pobawić się grami na koncie ojca i po nieudanej próbie logowania, na ekranie weryfikacji danych, kilka razy wybrał klawisz spacji, dzięki czemu udało mu się dostać na profil taty.

Kilka dni temu świat obiegła zaskakująca informacja o niecodziennym wyczynie pewnego pięciolatka, któremu udało się obejść zabezpieczenia konta na konsoli Xbox One. Nie oznacza to, że dziecko siadło przy komputerze i shakowało najnowsze urządzenie koncernu Microsoft, ale będąc w potrzebie odkryło pewną lukę.

Kristoffer Von Hassel lubi grać w gry i łamać zabezpieczenia.
Kristoffer Von Hassel lubi grać w gry i łamać zabezpieczenia.

Kristoffer Von Hassel, mieszkający ze swoimi rodzicami w San Diego, lubi grać, jednak jego rodzice nie pozwalają mu bawić się produkcjami nieodpowiednimi w jego wieku (i słusznie). Chłopak jednak, podczas nieudanej próby zalogowania się na konto ojca, odkrył, że wpisując błędne hasło i wklepując same spacje na ekranie weryfikowania danych, można dostać się na cudzy profil.

Rodzice zauważyli niecne działania swojej pociechy, a ojciec, pracujący zresztą przy zabezpieczeniach komputerowych, był zaskoczony i jednocześnie dumny z wyczynu swojej pociechy. O luce poinformowano firmę Microsoft, co spotkało się z szybkim odzewem ze strony koncernu i naprawnieniem błędu. Dodatkowo dziecko zostało dopisane do listy osób, które pomogły gigantowi z Redmont lepiej zabezpieczyć jego sieciowe usługi, dostało cztery gry, 50 dolarów oraz roczny abonament Xbox Live Gold.

Co ciekawe, nie jest to pierwszy tego typu wyczyn Kristoffera. Już jako jednoroczny chłopiec obszedł on zabezpieczenia telefonu (ekran blokady przed użytkowaniem sprzętu przez dzieci), przytrzymując przycisk Home. Z pewnością jest to zdolny i zaradny młody człowiek. Ciekawe co wykombinuje w przyszłości?