Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2010, 10:47

Electronic Arts zapowiada nowe gry i prezentuje szczegóły planu wydawniczego

W przeciągu kilkunastu ostatnich godzin światło dzienne ujrzało wiele interesujących faktów na temat nowych gier koncern Electronic Arts, ogłoszonych na specjalnej konferencji jednego z największych, światowych wydawców gier. W niniejszej wiadomości chcielibyśmy zebrać najważniejsze z nich.

W przeciągu kilkunastu ostatnich godzin światło dzienne ujrzało wiele interesujących faktów na temat nowych gier koncernu Electronic Arts, ogłoszonych na specjalnej konferencji jednego z największych, światowych wydawców gier. W niniejszej wiadomości chcielibyśmy zebrać najważniejsze z nich.

Prezentacja rozpoczęła się oczywiście od pokazu nowego rozszerzenia do trzeciej edycji The Sims, które będzie się skupiać na nocnym życiu Simów. Nie zabraknie więc luksusowych klubów, barów, imprez na drapaczach chmur, a także możliwości wcielenia się w rozchwytywanego reżysera, gwiazdę zespołu muzycznego, a nawet wampira. Dodatek, noszący tytuł Po Zmroku, zostanie wydany pod koniec bieżącego roku.

Kolejny etap konferencji poświęcony został nowej produkcji studia Maxis. Jest nią hack’n’slash Darkspore, którego akcję – i tu niespodzianka – zdecydowano się osadzić w krainach uniwersum znanego ze strategii Spore. W produkcji nacisk położony zostanie na walkę, rozwój oraz personalizację postaci (trzy klasy, pięć typów postaci), a także zmagania sieciowe (w trybie kooperacji dla maksymalnie czterech osób). Premiera została zapowiedziana na początek przyszłego roku.

  1. Więcej na temat Darkspore
Electronic Arts zapowiada nowe gry i prezentuje szczegóły planu wydawniczego - ilustracja #1

Darkspore

 

Następnie przyszedł czas na pokaz „grywalnej” wersji Dead Space Ignitionzapowiedzianego na początku tego miesiąca prequela w stosunku do drugiej odsłony przygód Isaaca Clarke’a. Dowiedzieliśmy się, że decyzje podejmowane w trakcie oglądania tego interaktywnego komiksu wpłyną na wybór jednej z czterech ścieżek, prowadzących do takiej samej liczby możliwych zakończeń. W międzyczasie gracz będzie brać udział w trzech mini-grach: logicznym Hardware Crack, System Override (wariacja na temat gatunku tower defense) oraz zręcznościowym Trace Route (wyścig ze sztuczną inteligencją po wirtualnym torze przeszkód). Debiut produkcji, powstającej na Xboksa 360 (Xbox Live Arcade) i PlayStation 3 (PlayStation Store) nastąpi jesienią tego roku.

Po Dead Space Ignition czekała na nas oficjalna zapowiedź kontynuacji niezwykłych przygód AlicjiAlice: Madness Returns. Nowe dzieło Americana McGee oraz założonego przez niego studia Spicy Horse Games trafi do sprzedaży w 2011 roku i będzie wykorzystywać moc najnowszych platform do grania (PC, X360, PS3). Całość zostanie okraszona charakterystycznym stylem graficznym, a także psychodeliczną fabułą.

Electronic Arts zapowiada nowe gry i prezentuje szczegóły planu wydawniczego - ilustracja #2

Alice: Madness Returns

W następnej kolejności dowiedzieliśmy się, że w trakcie sierpniowych targów gamescom w Kolonii dojdzie do pierwszego pokazu trybu multiplayer, jaki zostanie zawarty w pierwszoosobowej strzelaninie Crysis 2. W drugiej połowie tego samego miesiąca do sprzedaży trafi dwuwymiarowa gra akcji Shank (XBLA, PSN – wersja na PC zostanie udostępniona jesienią). Z kolei w przyszłym roku otrzymamy szansę przetestowania nowego cRPG od głównego projektanta The Elder Scrolls IV: Oblivion, Kena Rolstona, którego wspiera pisarz R. A. Salvatore (odpowiedzialny za fabułę), a także rysownik Todd McFarlane (projekty postaci). Kingdoms of Amalur: Reckoning, zapowiadający się na nietuzinkowego reprezentanta gatunku, powstaje na pecety, Xboksa 360 i PlayStation 3. Więcej informacji, w tym pierwsze materiały multimedialne, zostanie ujawnionych jutro, podczas tegorocznej edycji Comic-Con w San Diego.

  1. Więcej na temat Shank
  2. Więcej na temat Kingdoms of Amalur: Reckoning
Electronic Arts zapowiada nowe gry i prezentuje szczegóły planu wydawniczego - ilustracja #3

Shank

19 października w Stanach Zjednoczonych i najprawdopodobniej 22 października w Europie dojdzie do premiery gry walki EA Sports MMA. Projekt – powstający na bazie silnika graficznego znanego z czwartej odsłony bokserskiego cyklu Fight Night – zaoferuje graczom m.in. rozbudowaną opcję Kariery, a także możliwość wcielenia się w największe gwiazdy tego sportu. Grę przetestują posiadacze Xboksa 360 i PlayStation 3. Także oni uzyskają szansę sprawdzenia w akcji piątej odsłony marki Fight Night. Produkcja o podtytule Champion ukaże się w przyszłym roku.

W przyszłości w sprzedaży znajdą się również specjalne wersje Madden NFL 11, przeznaczone na iPada oraz Nintendo 3DS. W tym drugim przypadku gra zrobi użytek z technologii 3D.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej