Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2010, 09:30

autor: Sarge

Shank w sierpniu na konsolach, jesienią na pecetach

Na oficjalnej stronie gry Shank pojawiła się informacja na temat daty premiery tego tytułu. Ta brutalna dwuwymiarowa platformówka ukaże się tylko za pośrednictwem dystrybucji cyfrowej na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz komputerach PC.

Na oficjalnej stronie gry Shank pojawiła się informacja na temat daty premiery tego tytułu. Ta brutalna dwuwymiarowa platformówka ukaże się tylko za pośrednictwem dystrybucji cyfrowej na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz komputerach PC.

Okazuje się, że najwcześniej swoją wersję dostaną posiadacze konsol – stanie się ona dostępna 25 sierpnia dla europejskich graczy, podczas gdy pecetowcy będą musieli poczekać aż do jesieni. Twórcy zapewniają, że ciężko pracują nad optymalizacją na PC i głównie stąd wynika opóźnienie. Niestety w tym przypadku nie podano konkretnej daty, dopiero w miarę upływającego czasu powinniśmy dostać dokładny termin.

Shank w sierpniu na konsolach, jesienią na pecetach - ilustracja #1

Potwierdzono też już cenę, jaką przyjdzie nam zapłacić za ściągnięcie tego tytułu. Użytkownicy Xboksa 360 muszą liczyć się z wydatkiem 1200 punktów Microsoftu, podczas gdy na konsoli Sony i komputerach osobistych będzie to równowartość 14.99$. Na polskim PlayStation Store taka kwota równa się zazwyczaj 55zł, możemy się więc spodziewać, że tak samo będzie i tym razem. Podobnego wydatku powinni oczekiwać również właściciele komputerów osobistych.

Potwierdzono również, ze Shank zostanie wzbogacony o tryb kooperacji. Jest to o tyle cenny dodatek, że dwoje graczy będzie mogło zagrać w oddzielną kampanię opowiadającą wcześniejszą historię głównego bohatera. Tak naprawdę dostaniemy więc dwie oddzielne przygody do ukończenia, co powinno jeszcze bardziej zwiększyć żywotność tego tytułu. Niestety nie przewidziano rozgrywki z inną osobą za pośrednictwem sieci – współpracować będzie można tylko przed jednym ekranem.

Shank jest niezwykle krwawą platformówką 2D stworzoną przez studio Klei Entertainment. Kolejnych przeciwników eliminujemy przy użyciu takich narzędzi jak piła łańcuchowa, noże, czy granaty. Jednocześnie zastosowano tutaj ciekawą oprawę graficzną przywodzącą na myśl stylistykę komiksową. Dla lepszego zobrazowania sobie tej produkcji zapraszamy do zapoznania się ze zwiastunem zaprezentowanym na ostatnich targach E3.