Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2010, 14:09

Wieści ze świata (EverQuest II, Tactical Intervention, Auto Club Revolution) 14/05/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o promocjach związanych z dodatkiem EQII: Sentinel’s Fate, becie nowej gry twórcy Counter Strike’a, nowym wyścigowym MMO, OnLive w Europie, wynikach finansowych Konami, a także nowej, taniej serii na PSP. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o promocjach związanych z dodatkiem EQII: Sentinel’s Fate, becie nowej gry twórcy Counter Strike’a, nowym wyścigowym MMO, OnLive w Europie, wynikach finansowych Konami, a także nowej, taniej serii na PSP. Zapraszamy do lektury.

Shank

Współautorką wątku fabularnego brutalnej, dwuwymiarowej gry akcji Shank, mającej zadebiutować tego lata w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3, została Marienne Krawczyk, poinformowały firmy Electronic Arts oraz Klei Entertainment. Scenarzystka ma w dorobku m.in. współpracę nad skryptami do pierwszych dwóch odsłon serii God of War.

Wieści ze świata (EverQuest II, Tactical Intervention, Auto Club Revolution) 14/05/10 - ilustracja #1

EverQuest II

Na zakup najnowszego dodatku do gry MMO EverQuest II – Sentinel’s Fate – zdecydowało się mniej osób, niż przewidywano. Nic więc dziwnego, że firma Sony Online Entertainment zabiega usilnie o to, by zainteresować nim graczy. Służy ku temu m.in. publikacja darmowego, trzydniowego triala dodatku, przeznaczonego dla wszystkich posiadaczy aktywnego konta w ramach EQII (jego bezpłatne testy zakończą się dzisiaj wieczorem). Oprócz tego, osoby opłacające regularnie subskrypcję, które zakupią rozszerzenie w okresie od 14 do 30 maja, otrzymają na nie zniżkę o wartości 5 dolarów. Nieaktywni gracze, którzy nabędą dodatek, będą mogli wykupić abonament miesięczny za sumę niższą także o 5 dolarów (promocja zakończy się 30 maja).

Tactical Intervention

Minh Le, autor Counter-Strike’a, poinformował o rychłym rozpoczęciu amerykańskich beta testów jego najnowszego produkcji (klucze zostaną rozdane jeszcze dzisiaj), czyli drużynowej, sieciowej strzelaniny FPP Tactical Intervention, którą opracowuje wspólnie z zespołem FIX Korea. Potrwają one przynajmniej do czerwca. Już niedługo do testów będą mogli również dołączyć gracze z Europy. Stosowne informacje powinny zostać opublikowanego na oficjalnej stronie Tactical Intervention na Facebooku.

GOG.com

Do oferty serwisu dystrybucji cyfrowej GOG.com dołączyły właśnie dwie bardzo ciekawe produkcje – gra akcji z elementami cRPG Enclave (5,99 dolarów) oraz rasowe cRPG Two Worlds (9,99 dolarów), zaprojektowane przez polskie studio Reality Pump. Obie pozycje zostały wyposażone w najnowsze łatki.

Bloodline Champions

Firma Funcom, producent Age of Conan oraz The Secret World, została wydawcą niezależnej produkcji Bloodline Champions studia Stunlock. Gra, w której gracze otrzymają szansę wzięcia udziału w sieciowych starciach toczonych na zamkniętych arenach przez maksymalnie dziesięć osób, zadebiutuje pod koniec bieżącego roku. W najbliższym czasie wejdzie z kolei w fazę beta testów, do których osoby zainteresowane opisaną tematyką mogą się od pewnego czasu zapisywać.

Wieści ze świata (EverQuest II, Tactical Intervention, Auto Club Revolution) 14/05/10 - ilustracja #2

PC Gaming Alliance

Do PC Gaming Alliance, organizacji zajmującej się analizowaniem rozwoju rynku gier na PC, wkroczyły kolejne firmy działające na rynku elektronicznej rozrywki. Są nimi Arxan Technologies (zabezpieczenia antypirackie), Corsair (producent hardware’u) oraz Logitech (producent akcesoriów komputerowych i konsolowych). Pełną listę członków PCGA znajdziecie w tym miejscu.

Auto Club Revolution

Todd Eckert, przedstawiciel studia deweloperskiego Eutechnyx (Supercar Challenge), ujawnił w wywiadzie udzielonym serwisowi Gamasutra pierwsze informacje na temat wyścigowej gry MMO Auto Club Revolution, która zostanie wydana w wersji na komputery osobiste i będzie umożliwiać branie udziału w globalnych wyścigach. Eckert poinformował m.in., że ACR powstaje przy współpracy z największymi koncernami motoryzacyjnymi, dlatego też powinniśmy spodziewać się wielu licencjowanych samochodów. Gra będzie bezpłatna, jednakże w jej ramach funkcjonować ma system mikrotransakcji.

Iron Grip: Marauders

Latem bieżącego roku przeprowadzone zostaną zamknięte oraz otwarte beta testy Marauders, nowej odsłony cyklu Iron Grip (np. hybryda FPS-a i RTS-a o tytule Iron Grip: Warlord). Produkcja będzie turową strategią dostępną z poziomu przeglądarki. Według autorów, największymi atutami Iron Grip: Marauders będą: zaawansowany model rozgrywki jednoosobowej i wieloosobowej, trójwymiarowa oprawa graficzna, a także bezpłatny dostęp. Więcej informacji na temat najnowszego dzieła studia Isotx znajdziecie na łamach jego oficjalnego serwisu internetowego.

Wieści ze świata (EverQuest II, Tactical Intervention, Auto Club Revolution) 14/05/10 - ilustracja #3

OnLive

OnLive zmierza do Europy, a konkretnie Wielkiej Brytanii. Dzięki porozumieniu nawiązanemu z firmą BT, serwis oferujący rozgrywkę w technologii Cloud (gracz łączy się z serwerem, na którym zainstalowana została gra i streamuje stamtąd obraz w czasie rzeczywistym na ekran komputera lub TV) zostanie poddany beta testom i być może już wkrótce zostanie wdrożony. Póki co jednak, OnLive jest ciągle testowany w Stanach Zjednoczonych, w których ma oficjalnie zadebiutować 17 czerwca.

PSP

Na początku czerwca firma Sony wprowadzi do sprzedaży w Europie nową linię gier na PSP. W skład PSP Essentials wejdą największe hity powstałe na tę konsolę. W pierwszym rzucie znajdą się wśród nich: Daxter, Everybody's Golf, LocoRoco, Secret Agent Clank, WipEout Pulse, Patapon 2 oraz Buzz! Master Quiz. Kolejnych dziesięć tytułów zostanie udostępnionych pod koniec przyszłego miesiąca. Cena każdego z nich to 9,99 funtów (około 45 złotych).

Konami

Japońska firma Konami odnotowała w roku fiskalnym 2010, zakończonym 31 marca bieżącego roku, 15% spadek przychodów (2,8 miliarda dolarów) w porównaniu do poprzedniego, rocznego okresu rozliczeniowego. Nie przeszkodziło jej to jednak w wypracowaniu 143 milionów dolarów zysku (22% więcej aniżeli w roku finansowym 2009). Tytułami, które w największym stopniu przyczyniły się do osiągnięcia dobrego rezultatu były Pro Evolution Soccer 2010 oraz Silent Hill Shattered Memories.

Crystal Dynamics

Studio Crystal Dynamics podzieliło się na dwie części i pracuje obecnie nad dwoma odrębnymi grami. Pierwszą z nich jest znane już Lara Croft and the Guardians of Light (PC, X360, PS3, Wii), natomiast drugą nieujawniona dotąd produkcja. Fakt ten został potwierdzony w wywiadzie dla serwis NowGamer, jakiego udzielił Karl Stewart.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Star Wars: The Old Republic

Dragon Age: Początek - Kroniki Mrocznych Pomiotów

Crysis 2

UFC Undisputed 2010

Gran Turismo 5

Darkstar One: Broken Alliance

Medal of Honor PC

Medal of Honor X360

AQUA: Naval Warfare

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Serious Sam HD: The Second Gramy!

Recenzja Alan Wake video recenzja

Alan Wake - Bright Falls Akt.4 - wersja PL

Alpha Protocol: Szpiegowska gra RPG – ugrupowania

Bulletstorm

Forza Motorsport 3 - Exotic Car Pack

Tropico 3: Absolute Power

Max and the Magic Marker

Iron Man 2 Wii

Alan Wake - Technologia - wersja PL

Red Dead Redemption

gry