Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeX360
Okładka Darkstar One: Broken Alliance (X360)

Darkstar One: Broken Alliance X360

Symulator kosmiczny oferujący rozbudowaną kampanię dla pojedynczego gracza, wzorowany na takich kultowych seriach, jak Wing Commander lub Privateer.

Symulacje | science fiction | kosmiczne | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Darkstar One: Broken Alliance (X360)

producent: Ascaron Software

wydawca: Kalypso Media

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

4czerwca2010

Darkstar One: Broken Alliance to rozbudowana i usprawniona pod kątem audiowizualnym edycja symulatora kosmicznego, wydanego oryginalnie w połowie 2006 roku w wersji na komputery osobiste.

W Darkstar One: Broken Alliance wcielamy się w Kayrona Jarvisa, młodego pilota kosmicznego statku o nazwie Darkstar One i łowcę przygód w jednym. Wspólnie z nim przemierzamy kosmos (docierając do najdalszych jego zakątków), doświadczamy niezwykłych sytuacji, zawiązujemy liczne sojusze, bierzemy udział w kosmicznych starciach, a także handlujemy z przedstawicielami sześciu głównych ras zamieszkujących uniwersum gry, składające się z 330 układów słonecznych.

Wszystkie podejmowane działania i decyzje przybliżają nas do rozwikłania głównej tajemnicy – zagadkowej śmierci ojca głównego bohatera. Pomaga w tym naszpikowany technologiami statek Darkstar One oraz liczne kontakty Kayrona. W tle towarzyszą graczom makabryczne wydarzenia prowadzące do nowej, międzyrasowej wojny kosmicznej.

W Darkstar One: Broken Alliance dokonujemy samodzielnego wyboru najbardziej odpowiadającej ścieżki kariery. Możemy zostać podstępnym bandytą, interesownym najemnikiem, niebezpiecznym piratem, kupcem lub też wyjątkową kombinacją wszystkich dostępnych możliwości. W dużej mierze kierunek rozwoju zależy od tego, na jaki sposób rozbudowy Darkstar One zdecydujemy się w trakcie rozgrywki.

Jednym z najważniejszych elementów gry jest personalizacja kontrolowanego statku – do dyspozycji gracza oddane zostały setki rodzajów broni, tarcz, pancerza, a także innych, blisko dwustu komponentów, wpływających m.in. na prędkość, zwrotność itp. Dokonując konkretnych decyzji jesteśmy w stanie zmienić Darkstar One na przykład w ciężko uzbrojony frachtowiec, myśliwiec, bądź też krążownik.

Produkcja oferuje wysokiej jakości oprawę wizualną, zaprojektowaną w rozdzielczości Full HD (1080p). Głęboką fabułę Darkstar One przybliżają przerywniki filmowe (ponad 40 minut) oraz liczne rozmowy z bohaterami niezależnymi. Zabawę urozmaica autorska ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 65 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.0 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Darkstar One: Broken Alliance

Klasyfikacja PEGI Darkstar One: Broken Alliance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.