Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeX360
Okładka Wing Commander Arena (X360)
OkładkaWing Commander Arena (X360)

Wing Commander Arena X360

Wing Commander Arena to kolejna pozycja, należąca do klasycznego i niezwykle popularnego cyklu symulatorów potyczek międzygwiezdnych, swoimi korzeniami sięgającego 1990 r. Developerzy postanowili poszerzyć grono fanów kosmicznych strzelanin o posiadaczy konsoli Xbox 360.

Symulacje | science fiction | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wing Commander Arena Premiera X360

25lipca2007

producent: Gaia Industries wydawca: Electronic Arts Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Wing Commander Arena

Elite: Dangerous

Darkstar One: Broken Alliance

Star Raiders

Wing Commander Arena to kolejna pozycja, należąca do klasycznego i niezwykle popularnego cyklu symulatorów potyczek międzygwiezdnych, swoimi korzeniami sięgającego 1990 r. Developerzy postanowili poszerzyć grono fanów kosmicznych strzelanin o posiadaczy konsoli Xbox 360. Wspomniany tytuł udostępniono w ramach usługi Xbox Live Arcade, pozwalającej na pobieranie z Internetu rozmaitych elektroniczno-rozrywkowych produkcji za uiszczeniem odpowiedniej opłaty.

W przeciwieństwie do poprzedniczek, omawiana pozycja została pozbawiona elementów fabularnych. Zabawa przede wszystkim opiera się na toczeniu kolejnych bitew. Do dyspozycji użytkownika oddano osiemnaście statków kosmicznych – odpowiednio po połowie należących do Konfederacji i Kilrathi. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na takie cechy każdej z maszyn, jak chociażby szybkość, wielkość czy rodzaj broni na jej wyposażeniu. Pewne statki posiadają również dodatkowe osłony, specjalne rodzaje pocisków i inne gadżety. Do walki staje się w jednym z dziewięciu wirtualnych środowisk, zawierających mnóstwo przeszkód (np. meteoryty), na które trzeba uważać.

Nie da się ukryć, iż niniejsza produkcja sprawia największą frajdę miłośnikom trybu multiplayer. W jednej rozgrywce online bierze udział nawet szesnastu zawodników. Co ważne, do konkretnej potyczki dołączyć można w dowolnym momencie po jej rozpoczęciu. Podczas starć użytkownicy tworzą drużyny, bądź stają do walki w pojedynkę, eliminując się nawzajem. Istnieje też sposobność, aby uzyskane rezultaty zamieścić w globalnym rankingu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-16  

Klasyfikacja PEGI Wing Commander Arena

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wing Commander Arena Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live