Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Tactical Intervention (PC)

Tactical Intervention PC

Tactical Intervention to sieciowa strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPP) wyprodukowana przez Minha Le, jednego z twórców marki Counter-Strike. Akcja gry koncentruje się na zmaganiach terrorystów oraz oddziałów antyterrorystycznych.

Akcji | FPP | zagraj za darmo | FPS | sieciowe | multiplayer | strzelanki

PC Windows
Okładka Tactical Intervention (PC)

producent: FIX Korea

wydawca: 1337 Games

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28marca2013

Tactical Intervention to sieciowa strzelanina, w której akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Jej twórcą jest Minh Le, jeden z pomysłodawców marki Counter-Strike. W grze uczestniczymy w starciach oddziałów antyterrorystycznych z terrorystami. Produkcja powstała w oparciu o mocno zmodyfikowany silnik Source, znany m.in. z Half-Life 2. Jest oferowana w modelu free to play, z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Tactical Intervention wyróżnia się na tle innych sieciowych shooterów realistycznym podejściem do tematu. Produkcja pozwala wcielić się w członków najbardziej znanych grup antyterrorystycznych i wziąć udział w akcjach wymierzonych przeciwko fikcyjnym organizacjom terrorystycznym.

Gracze toczą rywalizację na realistycznych mapach, mieszczących się m.in. w brytyjskim centrum handlowym, na placu budowy w Jerozolimie oraz na francuskiej autostradzie. W przeciwieństwie do innych strzelanek, lokacje nie są wyludnione i puste. Na mapach znaleźć można samochody cywilów, przechodniów, stających się mimowolnymi aktorami spektaklu, czy też zwierzęta. Wprowadza to do gry element losowości.

Zwycięstwo w Tactical Intervention uzależnione jest nie tylko od refleksu gracza, wprawnego oka i współpracy całej drużyny, ale też umiejętnego korzystania z elementów otoczenia. Tym bardziej, że wszystkie obiekty znajdujące się na mapach są podatne na destrukcję. Żadna osłona nie jest tu zatem do końca bezpieczna.

Zmagania toczą się w dwóch trybach rozgrywki: Team Deathmatch i Mission. O ile w pierwszym chodzi przede wszystkim o rywalizację, o tyle w drugiej opcji nadrzędnym zadaniem dla obu grup graczy jest realizacja wcześniej założonych celów misji. Pomaga w tym obszerny arsenał, składający się z istniejących w rzeczywistości rodzajów broni. Każdą z nich można odpowiednio skonfigurować, używając do tego celu szeregu dodatkowych akcesoriów i przystawek.

Gra Tactical Intervention działa na bazie silnika graficznego Source, stworzonego przez firmę Valve Software. Pozwolił on wygenerować realistyczne i obszerne mapy, z podatnym na zniszczenia otoczeniem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 118 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 101 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tactical Intervention

16+

Wymagania sprzętowe Tactical Intervention

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Tactical Intervention - nowa gra jednego z twórców Counter-Strike'a zadebiutowała na Steamie
Tactical Intervention - nowa gra jednego z twórców Counter-Strike'a zadebiutowała na Steamie

wiadomość31 sierpnia 2013

Gra Tactical Intervention od Minha Le (współtwórca Counter-Strike'a) trafiła w końcu do oferty sklepu Steam, dzięki czemu mogą się nią bawić mieszkańcy całego świata. Do tej pory projekt dostępny był jedynie dla mieszkańców Ameryki Północnej.

Tactical Intervention dostępne dla reszty świata w sierpniu
Tactical Intervention dostępne dla reszty świata w sierpniu

wiadomość3 lipca 2013

Tactical Intervention, czyli sieciowa strzelanina opracowana przez jednego z twórców popularnego Counter-Strike’a, zadebiutuje poza Ameryką w sierpniu 2013 roku na platformie Steam. Produkcja będzie dostępna za darmo dla wszystkich zainteresowanych graczy.

Wiadomości ze świata gier Free To Play 30/3/13
Wiadomości ze świata gier Free To Play 30/3/13

wiadomość30 marca 2013

W tym tygodniu ogłoszono grę MOBA Merc Elite, pojawił się Kickstarter APB: Vendetta, wystartowało Tactical Intervention, ujawniono Wielkanoc w Dino Storm, a Perfect World Entertainment szuka specjalistów z Polski. Zapraszamy do lektury!

Wieści ze świata (Papo & Yo, War Z, Ouya, Tactical Intervention) 29/3/13
Wieści ze świata (Papo & Yo, War Z, Ouya, Tactical Intervention) 29/3/13

wiadomość29 marca 2013

Dziś piszemy m.in. o sprzedaży Papo & Yo, ataku hakerskim na oficjalne forum War Z, dacie premiery konsoli Ouya, a także debiucie darmowej strzelaniny Tactical Intervention. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Rozpoczęły się otwarte beta testy gry Tactical Intervention. Niestety, Europejczycy sobie nie pograją
Rozpoczęły się otwarte beta testy gry Tactical Intervention. Niestety, Europejczycy sobie nie pograją

wiadomość15 marca 2013

Od wczoraj mieszkańcy Ameryki Północnej mogą bawić się w otwartej becie gry Tactical Intervention. My, a także mieszkańcy innych europejskich krajów, niestety sobie nie pogramy, gdyż na produkcję nałożono blokadę regionalną. Premiera pełnej wersji nastąpi 28 marca.