Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2013, 15:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Papo & Yo, War Z, Ouya, Tactical Intervention) 29/3/13

Dziś piszemy m.in. o sprzedaży Papo & Yo, ataku hakerskim na oficjalne forum War Z, dacie premiery konsoli Ouya, a także debiucie darmowej strzelaniny Tactical Intervention. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Titan Quest

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto pakiet Titan Quest Gold. Grę Titan Quest wraz z dodatkiem Immortal Throne możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Zestaw kosztuje 2,50 euro (ok. 10 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

War Z

Studio Hammerpoint Interactive poinformowało, że oficjalne forum gry War Z padło ofiarą ataku hakerów. Zaatakowane zostało konto jednego z administratorów, przez co usuniętych zostało wiele postów, a twórcy nie są w stanie już ich odzyskać. Co najgorsze, osoba podająca się jednego z hakerów twierdzi, że narażone zostały wszystkie profile użytkowników forum, a być może nawet konta używane do logowania się w grze. Trudno jednak powiedzieć, na ile to zagrożenie jest realne.

Papo & Yo

Vander Caballero, twórca niezależnej gry Papo & Yo, zdradził serwisowi Joystiq, że mimo „dobrej sprzedaży” jego dzieła, nie udało się pokryć wszystkich kosztów stworzenia tej produkcji. Dodatkowe pieniądze trzeba było bowiem przeznaczyć na stworzenie wersji pecetowej, która 18 kwietnia zadebiutuje na Steamie. W związku z tym deweloper liczy na popularność komputerowej edycji swojego dzieła, dzięki której koszta mogłyby zwrócić się z nawiązką.

Avalanche Studios

Zespół Avalanche Studios (Renegade Ops, seria Just Cause) ujawni na czerwcowych targach E3 przynajmniej jedną z dwóch gier, nad jakimi pracuje deweloper. Tak wynika z wywiadu, jakiego serwisowi Polygon udzielił Christofer Sundberg, założyciel studia. Mają to być produkcje z otwartym światem do eksploracji, dedykowane konsolom nowej generacji.

Unreal Engine 3

Firmy Mozilla oraz Epic Games pracują nad tym, by umożliwić tworzenie gier przeglądarkowych działających na silniku Unreal Engine 3. Pozwoliłoby to przygotowywać trójwymiarowe produkcje z najwyższej jakości oprawą graficzną. Wystarczy wspomnieć, że z silnika Unreal Engine 3 korzystało wiele czołowych tytułów generacji, takich jak serie Gears of War, Borderlands, Mass Effect i wiele innych.

Grand Theft Auto / Hitman: Rozgrzeszenie

W ramach Oferty Weekendowej w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam zaoferowano tym razem serię Grand Theft Auto oraz grę Hitman: Rozgrzeszenie. Przecenione produkty są dostępne o 75% taniej niż zwykle. Zestaw wszystkich odsłon serii Grand Theft Auto kosztuje obecnie 7,49 euro (ok. 31 zł), podczas gdy dzieło studia IO Interactive można nabyć za 8,74 euro (ok. 37 zł). Promocja zakończy się 1 kwietnia o godzinie 18:00.

Tactical Intervention

Wczoraj miała miejsce oficjalna premiera Tactical Intervention – darmowej, sieciowej strzelaniny FPP, nad którą pracował m.in. Minh Le, jeden z pomysłodawców marki Counter-Strike. Niestety, produkcja prawdopodobnie w dalszym ciągu jest oficjalnie dostępna tylko dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Podobnie było w trakcie zakończonych niedawno otwartych beta testów.

Ouya

Wczoraj rozpoczęto rozsyłanie konsol Ouya dla wszystkich osób, którzy wpłacili odpowiednią sumę pieniędzy w trakcie zbiórki na Kickstarterze. Przy okazji ogłoszono, że oficjalna premiera sprzętu w Stanach Zjednoczonych odbędzie się 4 czerwca, gdy będzie można go zakupić w sklepach za 99,99 dolarów (ok. 326 złotych bez podatku VAT). Trudno powiedzieć, czy tego samego dnia Ouya zadebiutuje także w Europie.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: