Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka DARK (PC)

DARK

Gra akcji z elementami cRPG wyprodukowana przez niemieckie studio deweloperskie Realmforge (znane z takich tytułów jak M.U.D. TV i Dungeons). Fabuła kampanii głównej przedstawia perypetie Erica Bane'a. Mężczyzna został pogryziony przez wampira.

Akcji | TPP | skradanki | elementy RPG | wampiry | Oculus Rift | rzeczywistość wirtualna

Okładka DARK (PC)

data premiery gry:

4lip2013

PC

5lip2013

X360

DARK to skradanka wzbogacona elementami RPG, w której wcielamy się w wampira. Grę wyprodukowało studio Realmforge, czyli autorzy m.in. przygodówki Ceville oraz serii Dungeons.

Akcja toczy się w czasach współczesnych, choć jednocześnie w przedstawionej przez twórców wizji świata pojawiają się zjawiska rodem z fantastyki. Wcielamy się w Erica Bane'a, który pewnego dnia budzi się w barze, nie pamiętając tego kim jest ani jak się znalazł w tym miejscu. Główny bohater szybko dowiaduje się, że został pogryziony przez wampira i że ma niewiele czasu na dokończenie procesu przemiany, albowiem w przeciwnym wypadku stanie się bezmózgą kreaturą nazywaną ghulem.

DARK oferuje rozległą kampanię dla pojedynczego gracza, w trakcie rozgrywania której odwiedzamy między innymi rozległe muzeum czy ogromny wieżowiec należący do wrogiej korporacji. Gra stanowi zręcznościówkę zdominowaną przez elementy skradankowe, dlatego większość czasu spędzamy przemykając między cieniami oraz eliminując po cichu przeciwników.

Jak na wampira przystało Eric posiada też szereg zdolności nadnaturalnych, w tym między moce teleportacji, tymczasowego ogłuszania przeciwników, stawania się częściowo niewidzialnym czy poruszania się z nadludzką szybkością. Wszystko to jest bardzo przydatne, ponieważ w trakcie przygód musimy zmierzyć się nie tylko z ludźmi (w tym z ciężko uzbrojonymi i wyposażonymi w zbroje łowcami), ale również z bardzo szybkimi i potrafiącymi zatruwać swoje cele ghulami.

Eric ze swoimi przeciwnikami może rozprawiać się na wiele różnych sposobów, między innymi wykonując na nich ciche egzekucje czy atakując ich z bezpiecznej odległości. Sterowana postać do korzystania z bardziej zaawansowanych wampirzych mocy wykorzystuje energię witalną, którą może odnawiać pożywiając się na wrogach. Wszystko to uzupełnione zostało o szereg elementów rodem z RPG - możemy odbywać rozmowy z postaciami niezależnymi i wykonywać dla nich proste zlecenia, a także zdobywać punkty doświadczenia i przeznaczać je na rozwój umiejętności i mocy Bane’a.

DARK cechuje się mroczną komiksową stylistyką, którą osiągnięto dzięki zastosowaniu popularnej technologii cel shading. Na uwagę zasługują również ciekawe efekty towarzyszące wykorzystywaniu nadnaturalnych mocy Erica, jak chociażby wampirzej wizji pozwalającej na "prześwietlanie" otoczenia i odnajdywanie przeciwników oraz ważnych przedmiotów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,7 / 10 na podstawie 278 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 100 głosów czytelników.

Wymagania sprzętowe DARK

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 5 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Wieści ze świata (Don't Starve, The Binding of Isaac: Rebirth, DARK) 12/11/13
Wieści ze świata (Don't Starve, The Binding of Isaac: Rebirth, DARK) 12/11/13

wiadomość12 listopada 2013

Dziś piszemy m.in. o grach Don't Starve oraz The Binding of Isaac: Rebirth w ofercie PlayStation Plus, dodatku DLC do skradanki DARK, a także rejestracji znaku towarowego Transformers: Age of Extinction. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

DARK wyjdzie w czerwcu – znamy wymagania sprzętowe
DARK wyjdzie w czerwcu – znamy wymagania sprzętowe

wiadomość29 kwietnia 2013

Poznaliśmy wymagania sprzętowe wersji pecetowej gry DARK – skradanki w wampirzych klimatach opracowywanej przez Realmforge Studios. Tytuł zadebiutuje w połowie czerwca bieżącego roku.

Kalypso zapowiedziało wampirzą skradankę DARK
Kalypso zapowiedziało wampirzą skradankę DARK

wiadomość5 maja 2012

Duet Kalypso Media i Realmforge zapowiedział swój najnowszy projekt. Okazała się nim wzbogacona elementami RPG skradanka DARK, w której wcielimy się w wampira.

PC
X360