Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2013, 10:00

DARK wyjdzie w czerwcu – znamy wymagania sprzętowe

Poznaliśmy wymagania sprzętowe wersji pecetowej gry DARK – skradanki w wampirzych klimatach opracowywanej przez Realmforge Studios. Tytuł zadebiutuje w połowie czerwca bieżącego roku.

Zielono mi! - DARK wyjdzie w czerwcu – znamy wymagania sprzętowe - wiadomość - 2013-04-29
Zielono mi!

W serwisie cyfrowej dystrybucji Steam udostępniono minimalną konfigurację sprzętową pecetowej edycji DARK, potrzebną do płynnej rozgrywki na podstawowych ustawieniach graficznych. W sklepie Valve podano również dokładną datę wydania, ustaloną na 14 czerwca 2013 roku. Gra zadebiutuje na PC i prawdopodobnie w tym samym – albo podobnym – czasie także na Xboksa 360, zgodnie z tym, co firma Kalypso Media, wydawca produkcji, oficjalnie zapowiedziała w zeszłym roku.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: 2.0 GHz Dual Core
  • Pamięć operacyjna: 2 GB
  • Karta grafiki: 512 MB pamięci, kompatybilna z DirectX 10
  • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX
  • Dysk twardy: 5 GB wolnego miejsca
  • System operacyjny: Windows XP (SP2)

Jak widać wymagania systemowe nie robią żadnego wrażenia. Co ważne, bez problemu odpalimy grę na systemie operacyjnym Windows XP z Service Packiem 2.

Akcja DARK toczy się w czasach współczesnych, a my wcielamy się w Erica Bane’a – wampira próbującego odkryć to, jak przemienił się w żądną ludzkiej krwi istotę. Na grafikę nałożono specjalne filtry, które sprawiają, że miejsca akcji wyglądają równie tajemniczo, co pochodzenie głównego bohatera opowieści. Co więcej, oprawę wizualną wykonano w technologii cel-shadingu, dzięki czemu nadano jej lekko rysunkowy ton.

System dialogów (prawie) jak z Mass Effect - DARK wyjdzie w czerwcu – znamy wymagania sprzętowe - wiadomość - 2013-04-29
System dialogów (prawie) jak z Mass Effect

Nowa gra twórców Dungeons i M.U.D. TV to połączenie rasowej skradanki z elementami charakterystycznymi dla gatunku cRPG. Wiele czasu zatem spędzimy – jak na prawdziwego wampira przystało – w mroku, na przemykaniu obok przeciwników i wysysaniu ludzkiej krwi bez wszczęcia alarmu czy wywołania paniki wśród swoich „ofiar”. Ponadto rozwiniemy umiejętności związane z byciem krwiopijcą, takie jak bardzo szybkie przemieszczanie się, czy widzenie przez ściany za pomocą specjalnego wzroku. Próbkę zdolności bohatera DARK możecie zobaczyć w załączonym w newsie filmiku:

Dokładna data premiery DARK na Xboksa 360 nie została jeszcze potwierdzona. Platforma Steam dotyczy wyłącznie gier na komputery osobiste, ale nawet jeśli tytuł nie pojawi się równocześnie na obu zapowiedzianych urządzeniach, to do debiutu na konsoli Microsoftu powinno dojść również niedługo.

Realmforge Studios do tej pory słynęło z opracowywania strategii, co sprawia, że narastają obawy względem DARK, który jest reprezentantem zupełnie innego gatunku. W dodatku stosunkowo niewielkie doświadczenie zespołu w tworzeniu gier w ogóle i nie najlepsze opinie na temat np. Dungeons (w naszej recenzji oceniliśmy ją na 5.5/10) jeszcze potęgują wątpliwości co do jakości DARK.