Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2012, 19:12

Kalypso zapowiedziało wampirzą skradankę DARK

Duet Kalypso Media i Realmforge zapowiedział swój najnowszy projekt. Okazała się nim wzbogacona elementami RPG skradanka DARK, w której wcielimy się w wampira.

Kalypso zapowiedziało wampirzą skradankę DARK - ilustracja #1

Firma Kalypso Media zapowiedziała wampirzą skradankę zatytułowaną DARK. Wcielimy się w niej w krwiopijcę imieniem Eric Bane, który pewnego dnia budzi się w barze pełnym podobnych mu istot, nie pamiętając tego kim jest, ani jak się znalazł w tym miejscu. Nad grą pracuje studio Realmforge, czyli autorzy m.in. przygodówki Ceville oraz serii Dungeons. Szykowane są wersje na pecety oraz konsole, a premiera zaplanowana została na początek przyszłego roku.

DARK zaoferuje rozległą kampanię dla pojedynczego gracza, w trakcie której spróbujemy odkryć przeszłość naszego bohatera. Gra duży nacisk położy na elementy skradankowe i większość czasu spędzimy przemykając między cieniami oraz eliminując po cichu przeciwników. Jak na wampira przystało Eric Bane posiadać będzie szereg zdolności nadnaturalnych, w tym m.in. moc teleportacji oraz nadludzką siłę. Wszystko to okaże się bardzo przydatne, ponieważ zmierzymy się nie tylko z ludźmi (w tym z ciężko uzbrojonymi oddziałami policji), ale również ghulami, wrogimi wampirami oraz szeregiem innych potworów.

Trzeba przyznać, że amnezja to wyjątkowo częsta dolegliwość wśród postaci występujących a grach RPG. Cierpieli na nią m.in. główni bohaterowie w takich tytułach jak Planescape: Torment, Star Wars: Knights of the Old Republic oraz w pierwszym Wiedźminie.

Podstawowa mechanika zabawy przypominać ma typowo zręcznościowe skradanki, a w trakcie zabawy będziemy przemykali między cieniami w lokacjach takich jak m.in. muzeum, zamek czy drapacz chmur. Autorzy obiecują ponadto rozbudowany system walki, który pozwoli na wyprowadzanie szeregu ataków specjalnych. Pojawią się jednak również silne elementy RPG. Istotną rolę odegra prowadzenie dialogów z postaciami niezależnymi, a za osiągane sukcesy nagradzani będziemy punktami doświadczenia, które wydamy następnie na rozwój umiejętności i mocy Bane’a.

Wszystko to ukazane zostanie za pomocą lekko kreskówkowej grafiki. DARK jest pokazywany w ten weekend na odbywających się w Niemczech targach gier roleplaying. Już wkrótce powinniśmy więc poznać więcej konkretów na temat tego projekt. Na chwilę obecną nie ruszyła nawet oficjalna strona. Wypuszczono jedynie spory zestaw screenów.