Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2012, 20:43

Produkcja następcy Xboksa 360 już ruszyła?

Oficjalnie Microsoft milczy odnośnie swojej następnej konsoli. Pojawiły się jednak plotki sugerujące, że ruszyła już produkcja sprzętu do kolejnego Xboksa.

Produkcja następcy Xboksa 360 już ruszyła? - ilustracja #1

Od premiery Xboksa 360 minęło już prawie siedem długich lat i gracze coraz częściej zaczynają pytać o jego następcę. Firma Microsoft na razie nie chce zdradzić swoich planów i zapowiedziała nawet, że żaden nowy sprzęt nie zostanie ujawniony na tegorocznej edycji targów E3. Pojawiły się jednak spekulacje sugerujące, że prace nad następną generacją konsoli są już bardzo zaawansowane. Według źródeł serwisu IGN zlokalizowany w mieście Austin oddział firmy Flextronix rozpoczął już produkcję. Ta sama korporacja była zaangażowane w wytwarzanie poprzednich dwóch generacji konsol Microsoftu.

Oczywiście, nie wydaje się prawdopodobne, że uruchomiono masową produkcję nowych Xboksów. Na to jest raczej wciąż zbyt wcześnie. Zapewne chodzi więc o dev-kity, które pozwolą studiom deweloperskim na opracowanie gier na następną platformę Microsoftu. Oznacza to jednak że prace są już w całkiem zaawansowanym stadium i pozwala to mieć nadzieję, że nie będziemy musieli czekać zbyt długo ujawnienia konsoli. Redaktorzy IGN zwrócili się z prośbą do obu firm o udzielenie komentarza, ale oczywiście nie otrzymali żadnej konkretnej odpowiedzi.

Warto przy okazji zwrócić uwagę na inną plotkę sprzed kilku dni. Według niej Microsoft zacznie niedługo sprzedawać Xboksa 360 wraz z kontrolerem Kinect za jedyne 99 dolarów. W zamian za to nabywcy mieliby podpisać umowę, na mocy której przez dwa lata płaciliby abonament za Xbox Live w wysokości 15 dolarów miesięcznie. Część analityków sądzi, że Microsoft w ten sposób testuje ten model na potrzeby trzeciej generacji Xboksa. Rozwiązanie to ułatwiłoby szybkie umieszczenie dużej ilości konsol w domach klientów i jednocześnie zapewniło firmie masę potencjalnych odbiorów dla jej usług sieciowych.