Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2013, 09:38

Batman: Arkham Origins - nowe informacje i screeny

W sieci pojawiły się nowe screeny i informacje na temat Batman: Arkham Origins. Poinformowano również, że zmieni się aktor podkładający głos głównemu bohaterowi.

Do miasta Gotham powrócimy jesienią. - Batman: Arkham Origins - nowe informacje i screeny - wiadomość - 2013-04-29
Do miasta Gotham powrócimy jesienią.

W sieci pojawiły się nowe screeny z Batman: Arkham Origins. Towarzyszył im spory zestaw świeżych informacji. Bohaterem gry będzie młody Bruce Wayne, który dopiero od trochę ponad roku skacze nocami po dachach przebrany za nietoperza. Z tego powodu zdecydowano o zmianie aktora odgrywającego tę rolę, gdyż znany z dwóch poprzednich części głos Kevina Conroya nie pasowałby do młodego Mrocznego Rycerza.

  1. Batman: Arkham Origins – galeria nowych screenów
  2. Batman: Arkham Origins – oficjalna strona gry

Twórcy chcą przywrócić Batmanowi aurę tajemniczości. W czasach, gdy toczy się akcja gry, bohater nie stał się jeszcze stałym elementem folkloru miasta, więc wciąż budzi w przestępcach przerażenie i wielu z nich przypuszcza, że posiada on nadludzkie moce.

Jednym z głównym przeciwników Batmana będzie Deathstroke. - Batman: Arkham Origins - nowe informacje i screeny - wiadomość - 2013-04-29
Jednym z głównym przeciwników Batmana będzie Deathstroke.

Brak dużego doświadczenia powoduje, że Batman jest bardzo arogancki i nie planuje posunięć tak sprytnie jak jego późniejsza wersja. Jest też również bardziej skory do przemocy. Podczas przesłuchań wpierw mocno obije zbirów zanim w końcu pozbawi ich przytomności. Wszystko to jest spowodowane tym, że w momencie rozpoczęcia gry Wayne wciąż nie zmierzył się z żadnym przeciwnikiem, który byłby w stanie mu naprawdę zagrozić. To ulegnie zmianie w trakcie kampanii Arkham Origins, a napotykane trudności wpłyną na charakter Batmana i pomogą w przeobrażeniu go w postać, jaką znamy z Arkham Asylum.

W Arkham Origins na Batmana zapoluje ośmiu zabójców. Wielu z nich posiadać ma własne mini-kampanie składającej się z kilku oddzielnych misji. Do tej kategorii należeć będzie m.in. Deathstroke i twórcy chwalą się, że stworzyli najlepszą wersję tej postaci w historii. Ciekawie zapowiadają się również starcia z bossami. Autorzy wzorują się na bitwie z Arkham City, w której naszym przeciwnikiem był Mr. Freeze. Każda taka potyczka rządzić się więc będzie własnymi zasadami, a pokonanie wroga wymagać ma czegoś więcej niż tylko obicia mu twarzy.

Batman: Arkham Origins powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox 360, PlayStation 3 i Wii U. Premiera zapowiadana jest na 25 października tego roku.