Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Vampire Rain: Altered Species (PS3)
OkładkaVampire Rain: Altered Species (PS3)

Vampire Rain: Altered Species

Vampire Rain

Vampire Rain to gra stworzona z myślą o konsolach nowej generacji przez studio developerskie Artoon. Jest to bardzo mroczna opowieść o wampirach, utrzymana w klimacie horroru.

Akcji | TPP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Vampire Rain: Altered Species Premiera

28cze2007

X360

5sie2008

PS3

producent: Artoon wydawca: AQ Interactive Strona oficjalna

Gry podobne do Vampire Rain: Altered Species

The Darkness

Assassin's Creed

Robert Ludlum’s The Bourne Conspiracy

Vampire Rain to gra stworzona z myślą o konsolach nowej generacji przez studio developerskie Artoon, odpowiedzialne między innymi za tytuły z serii Blinx. Produkcją dowodził Naoto Oshima, znany wcześniej z pracy przy grach z serii Sonic the Hedgehog. Choć zapewne autorom przydało się doświadczenie, zdobyte przy tamtych tytułach, to Vampire Rain jest zupełnie inną pozycją – bardzo mroczną opowieścią o wampirach, utrzymaną w klimacie horroru.

Bohaterem tej gry akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby jest John Lloyd, członek specjalnego oddziału wysłanego przez rząd Stanów Zjednoczonych do walki z wampirami. Choć wyposażony jest on w najnowsze zdobycze techniki, których przyjchodzi nam użyć w trakcie rozgrywki (i to nie tylko broń masowego rażenia, ale też np. noktowizor, z racji tego, że spora część gry rozgrywa się w nocy), pokonanie tytułowych wampirów tradycyjną bronią nie jest możliwe. Co więcej, Oshima doszedł do wniosku, że wcześniejsze lata uczyniły z wampirów postacie, modne czy wręcz zabawne i stwierdził, że ma zamiar zerwać z tego rodzaju wizerunkiem – gra jest mroczna, brudna i przerażająca, a potwierdza to nie tylko wygląd przeciwników i otoczenia, ale i zawiła fabuła.

Miejscem akcji jest Los Angeles. To miasto, w którym wyjątkowo rzadko mamy do czynienia z opadami atmosferycznymi. Właśnie tytułowy deszcz ma jednak znaczący wpływ na rozgrywkę – gdy pada, wampiry są słabsze i trzeba to uwzględnić podczas polowania. LA jest również miejscem, gdzie znajduje się wyjątkowo dużo drapaczy chmur – ich dachy to również idealne miejsce na łowy i gracze muszą to wykorzystać, nie ograniczając swoich ataków do wąskich uliczek miasta.

Ostatnia modyfikacja 26 czerwca 2008

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 3,9 / 10 na podstawie 68 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Vampire Rain: Altered Species

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Vampire Rain Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
X360
PS3