Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2013, 13:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Batman: Arkham Origins ukaże się w tym roku na PS4 i nowym Xboksie?

W sieci pojawiły się plotki, że w trzecim kwartale tego roku zadebiutuje gra Batman: Arkham Origins. Co najbardziej zaskakujące, produkcja tworzona rzekomo przez zespół Rocksteady Studios ukazałaby się m.in. na PlayStation 4 i nowym Xboksie 360. Nie można jednak wykluczyć wydania wersji na PC i konsole obecnej generacji.

Francuski serwis Gameblog donosi, że kolejna gra z Batmanem w roli głównej będzie występowała pod tytułem Batman: Arkham Origins i ukaże się na konsolach nowej generacji. Redaktorzy powołują się na swoje „źródła zaznajomione ze sprawą”.

Zdaniem serwisu Gameblog, gra jest tworzona przez zespół Rocksteady Studios (odpowiedzialny także za Batman: Arkham Asylum i Batman: Arkham City), a jej akcja będzie rozgrywać się na przełomie lat 50. i 60. bliżej nieokreślonego wieku. Co ciekawe, w najnowszej odsłonie serii oprócz Batmana mieliby wystąpić także członkowie Ligi Sprawiedliwych (ang. Justice League). Wśród postaci potwierdzonych przez anonimowe źródła znaleźli się Superman oraz Zielona Latarnia (ang. Green Lantern).

Batman: Arkham City - Batman: Arkham Origins ukaże się w tym roku na PS4 i nowym Xboksie? - wiadomość - 2013-03-29
Batman: Arkham City

Tajemniczy informatorzy mieli również zdradzić, że do oficjalnego ujawnienia Batman: Arkham Origins dojdzie na czerwcowych targach E3 w Los Angeles. Wśród platform docelowych wymieniono PlayStation 4 oraz nowego Xboksa, a termin premiery rzekomo miałby zostać wyznaczony na trzeci kwartał bieżącego roku.

Nawet jeśli gra ukaże się na wspomnianych platformach sprzętowych, to podana data dotyczy raczej wersji na PC i ewentualnie konsol obecnej generacji. PlayStation 4 ma zadebiutować na rynku pod koniec tego roku, a o kolejnym Xboksie wciąż nic nie wiemy, więc podany termin raczej nie ma wiele wspólnego z prawdą w kontekście tych wersji. Ostatnio przedstawiciel koncernu Time Warner przekazał, że kolejna odsłona serii Batman Arkham zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku.

Mimo, że informacje serwisu Gameblog zdają się mieć sporo luk i niedomówień, to warto jeszcze przez chwilę pospekulować na temat omawianej produkcji. Przede wszystkim, tytuł Batman: Arkham Origins sugeruje, że będzie to prequel. „Origins” to po polsku „Początki”, więc akcja najnowszej odsłony, zasugerowanej przez serwis Gameblog, rozgrywałaby się zapewne jeszcze przed Batman: Arkham Asylum. Są to jednak tylko przypuszczenia na podstawie niepotwierdzonych plotek, które trzeba traktować z dystansem.