Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2013, 19:45

Nowa gra z serii Batman Arkham prawdopodobnie jeszcze w tym roku

Wygląda na to, że jeszcze w tym roku w sklepach może zadebiutować kolejna część serii Batman Arkham. Potwierdził to jeden z przedstawicieli koncernu Time Warner na specjalnej konferencji poświęconej finansom firmy w czwartym kwartale fiskalnym 2012 roku.

Pierwsza część serii ukazała się w 2009 roku, druga w dwa lata później - Nowa gra z serii Batman Arkham prawdopodbnie jeszcze w tym roku - wiadomość - 2013-02-12
Pierwsza część serii ukazała się w 2009 roku, druga w dwa lata później

Na konferencji poświęconej wynikom finansowym koncernu Time Warner w czwartym kwartale fiskalnym 2012 roku, po raz pierwszy potwierdzono, że jeszcze w tym roku na półki sklepowe trafi kolejna odsłona serii Batman Arkham. Informację tę przekazał John K. Martin, odpowiadający za administrację oraz finanse spółki, w trakcie rozmowy na temat jej planów i strategii na najbliższe 12 miesięcy. Wyraził przekonanie, że premiera nowego Batmana znacząco pomoże firmie zaliczyć 2013 rok do naprawdę udanych.

Poza tym, w tym roku planujemy wiele interesujących premier gier, w tym nowy tytuł z serii Batman Arkham. Spodziewamy się więc, że dla Time Warner 2013 rok okaże się bardzo dobry. Przy odrobinie szczęścia może być nawet lepszy lub taki sam jak ubiegły.

Niestety, Martin nie podał żadnych konkretniejszych informacji na temat tajemniczego tytułu. Od dłuższego czasu w sieci krążą plotki o produkcji, ale do tej pory był to jedynie szum informacyjny bez większych konkretów. W styczniu informowaliśmy o rejestracji kilkunastu domen internetowych, między innymi, Batman Arkham Universe czy Batman Arkham Arises, które mogą, acz nie muszą być związane z nadchodzącą grą.

Na razie trudno powiedzieć kiedy producent zdecyduje się na oficjalną zapowiedź i pierwszą prezentację gry. Być może będzie miała ona miejsce podczas najbliższej konferencji GDC (Game Developers Conference), która odbędzie się w dniach 25-29 marca. Jeżeli nowy Batman Arkham rzeczywiście ukaże się w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy jego premiery najprawdopodobniej powinniśmy spodziewać się w najgorętszym przedświątecznym okresie, przypadającym na październik/listopad/grudzień lub w pierwszym kwartale 2014 roku.