Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2013, 11:00

Nachodzi Batman: Arkham Universe?

Firma Warner Bros. Zarejestrowała szereg nowych domen związanych z postacią Batmana. Część z nich wydaje się sugerować rychłą zapowiedź trzeciej części cyklu studia Rocksteady.

Mamy nadzieję, że rejestracja domen zapowiada rychłe ujawnienie nowej gry. - Nachodzi Batman: Arkham Universe? - wiadomość - 2013-01-13
Mamy nadzieję, że rejestracja domen zapowiada rychłe ujawnienie nowej gry.

Batman: Arkham Asylum okazało się jedną z najmilszych niespodzianek ostatnich lat, a Batman: Arkham City zagościło na większości list najlepszych gier 2011 roku. Nic dziwnego zatem, że gracze z niecierpliwością wypatrują kolejnej odsłony cyklu. Wiele wskazuje na to, że firma Warner Bros. szykuje się do jej ujawnienia. Wydawca właśnie zarejestrował szereg nowych domen, z których każda posiada w nazwie słowo „Arkham”, takich jak arkhamuniverse.com czy batmanarkhamstories.com.

Oczywiście, w przypadku wielu z zarejestrowanych domen (np. batmanarkhambegins.com czy batmanarkhamarises.com) wydawca zapewne jedynie dmucha na zimne i chce się upewnić, że nikt inny nie wykupi tych adresów. Z drugiej strony, nazwy części domen sugerują związek z trzecią odsłoną serii studia Rocksteady. Zwłaszcza godne uwagi jest Arkham Universe, które dobrze wpisałoby się w krótką tradycję serii. Pierwsza część toczyła się jedynie na terenie zakładu dla obłąkanych Arkham. Druga przeniosła nas do wycinka Gotham, stąd użycie w tytule słowa City, czyli Miasto. Dlatego Uniwersum wydaje się logicznym następnym krokiem w nazewnictwie cyklu.

Przy okazji trzeba przypomnieć plotki z lipca zeszłego roku. Wtedy na serwisie Variety pojawiła się informacja, że kolejna gra Rocksteady będzie prequelem i oparta zostanie o komiksy z tzw. Srebrnej Ery, czyli z lat 50-tych ubiegłego wieku. Z drugiej jednak strony, w samym Batman: Arkam City pojawiło się wiele wątków, które w oczywisty sposób przygotowywały grunt pod bezpośrednią kontynuację i trudno sobie wyobrazić sytuację, w której twórcy porzuciliby te historie.

Warto przy okazji wspomnieć, że pojawiły się również spekulacje, że część z domen może być związana z nową filmową adaptacją Batmana. Trylogia Christophera Nolana dobiegła końca wraz premierą The Dark Knight Rises i reżyser nie ma żadnych planów stworzenia kolejnej części. W takim wypadku niektórzy fani podejrzewają, że następna kinowa produkcja może być utrzymana w klimacie gier. Miałoby to sens, gdyż studio Rocksteady stworzyło wizję Batmana, jego przeciwników oraz miasta Gotham, która nie tylko jest bardzo atrakcyjna sama w sobie, ale również znacząco odbiega od tego, co wykreował Christopher Nolan. Tym samym świetnie sprawdziłaby się w filmowym restarcie serii.

Pełna lista zarejestrowanych domen to:

 1. arkhamuniverse.com (Arkham Universe)
 2. batmanarkahmuniverse.com (Batman Arkham Universe)
 3. batmanarkhamarises.com (Batman Arkham Arises)
 4. batmanarkhambegins.com (Batman Arkham Begins)
 5. batmanarkhamdarkknight.com (Batman Arkham Dark Knight)
 6. batmanarkhamknight.com (Batman Arkham Knight)
 7. batmanarkhamlegend.com (Batman Arkham Legend)
 8. batmanarkhamlegends.com (Batman Arkham Legends)
 9. batmanarkhamnight.com (Batman Arkham Night)
 10. batmanarkhamorigins.com (Batman Arkham Origins)
 11. batmanarkhamstories.com (Batman Arkham Stories)
 12. darkknightarkham.com (Dark Knight Arkham)
 13. dcarkhamuniverse.com (DC Arkham Universe)
 14. dcarkhamverse.com (DC Arkhamverse)
 15. thearkhamuniverse.com (The Arkham Universe)