Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2013, 21:42

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Aliens: Colonial Marines – komentarz redakcji GRY-OnLine.pl

Oj zaskoczył nas ten Aliens: Colonial Marines i to bynajmniej nie pozytywnie. Przestarzała grafika, męcząca rozgrywka i miałka fabuła to tylko niektóre z zarzucanych grze wad. Więcej znajdziecie w komentarzu redakcji, w którym Verminus i U.V. Impaler opowiadają o swoich odczuciach na temat najnowszej produkcji o Obcym.

Bez owijania w bawełnę, Aliens: Colonial Marines, bardzo rozczarował wiele osób – pomimo swego uwielbienia dla uniwersum, U.V. wystawił grze notę 4,5/10. Niestety, zachodni recenzenci wcale nie byli łaskawsi, a średnia ocen w serwisie Metacritic waha się od 45 do 49, w zależności od platformy.

Kampania fabularna zupełnie zawiodła pokładane w niej nadzieje, a to, co zawsze było esencją Obcego – gęsty jak katar zatokowy klimat – po prostu nie istnieje. Światełkiem w tunelu okazał się tryb multiplayer, szczególnie dzięki ciekawemu trybowi Ucieczki. Jednak mimo niezłego pomysłu, pozostaje nieodparte poczucie niewykorzystanego potencjału – dwie mapy na krzyż raczej nie utrzymają graczy zbyt długo przed ekranem.

A jakie są Wasze odczucia co do gry? Totalne rozczarowanie? A może nie wiązaliście z nią żadnych nadziei?

Aliens: Colonial Marines to jeszcze jedna próba stworzenia emocjonującej strzelaniny w znanym i lubianym uniwersum filmów o Obcym. Gra powstawała przez ponad sześć lat, a w powołaniu jej do życia maczały palce takie studia jak Gearbox Software (Duke Nukem Forever, cykl Borderlands), TimeGate Studios (Section 8: Prejudice, F.E.A.R.: Perseus Mandate), Demiurge (Shoot Many Robots) oraz Nerve Software (Doom 3: Resurrection of Evil). Na razie tytuł ukazał się na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3, a w następnym miesiącu ma trafić również na Wii U.