Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2013, 08:50

autor: Sarge

Premiera gry Aliens: Colonial Marines w Polsce. Fatalne pierwsze recenzje

Po wielu latach oczekiwań doczekaliśmy się premiery gry Aliens: Colonial Marines, która dzisiaj ukazała się m.in. w Polsce. Pierwszoosobowa strzelanina osadzona w uniwersum Obcego zadebiutowała w wersjach na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360, a w przyszłym miesiącu powinniśmy doczekać się także wersji na Wii U.

Dzisiaj Aliens: Colonial Marines oficjalnie debiutuje na świecie, a więc m.in. także w Polsce. Jest to największa premiera tego tygodnia – prace nad grą trwały od ponad sześciu lat, a data wydania była wielokrotnie przekładana.

Nowa strzelanina w uniwersum Obcego ukazała się w naszym kraju za sprawą firmy CDP.pl, która postarała się o kinową lokalizację (napisy) gry. Sugerowana cena wersji pecetowej została ustalona na poziomie 139,99 złotych, podczas gdy w przypadku edycji na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 mowa o kwocie 229,99 złotych. W większości sklepów można zakupić grę taniej, a wybrane oferty znajdziecie w naszej encyklopedii. W przyszłym miesiącu powinna ukazać się wersja na Wii U.

Chociaż jako głównych twórców Aliens: Colonial Marines przedstawia się studio Gearbox Software (Duke Nukem Forever, seria Borderlands), to prezes Randy Pitchford przyznaje, że jest to bardziej „dzieło wielu twórców”. Bardzo duży wkład w nowy tytuł włożył zespół TimeGate Studios (Section 8: Prejudice, F.E.A.R.: Perseus Mandate), którego czas pracy ma wynosić ok. 20-25% ogólnego okresu dewelopingu. Z kolei jeśli doliczyć do tego preprodukcję, to pracownicy TimeGate Studios wykonali podobno tyle samo roboty co Gearbox Software.

W pracach brało udział także studio Demiurge (Shoot Many Robots), które pomagało przy trybie multiplayer i wersji gry na Wii U. Oprócz tego Pitchford wspomina o zespole Nerve Software (Doom 3: Resurrection of Evil), mającym odpowiadać za mapy do rozgrywek sieciowych. Z kolei jeden z byłych pracowników studia Gearbox Software napisał na forum TexAgs.com, że twórcy serii Borderlands odpowiadają praktycznie tylko za multiplayer, podczas gdy większość prac należy przypisać TimeGate Studios.

W sieci zaczęły pojawiać się pierwsze recenzje Aliens: Colonial Marines (w tym m.in. na naszym serwisie gry-online.pl, gdzie UV wystawił grze notę 4,5/10). Oceny wystawiane przez najbardziej popularne serwisy zagraniczne są również bardzo niskie i mogą rozczarowywać chyba nawet osoby, które nie spodziewały się po tym tytule zbyt wiele. Zestawienie wybranych not prezentuje się następująco:

  1. IGN – 4.5/10
  2. Eurogamer – 3/10
  3. Destructoid – 2.5/10
  4. Polygon – 3/10
  5. Games.TM – 4/10

Aliens: Colonial Marines to pierwszoosobowa strzelanina osadzona w uniwersum Obcego. Głównym bohaterem gry jest Christopher Winter, kapral amerykańskich kolonialnych marines. Wyrusza on na misję ratunkową w poszukiwaniu Ellen Ripley, doskonale znanej fanom filmów z serii Obcy. Fabuła gry miała rzucać nowe światło na dotychczas znaną historię, a całą kampanię można ukończyć samotnie lub w trybie kooperacji. Oprócz tego dostępnych jest również kilka opcji rozgrywek sieciowych.

  1. Recenzja gry Aliens: Colonial Marines – ten Obcy to wstyd i hańba