Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka F.E.A.R.: Perseus Mandate (PC)

F.E.A.R.: Perseus Mandate PC

FEAR: Perseus Mandate

Perseus Mandate to drugi dodatek do gry F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon, pierwszoosobowej strzelaniny z 2005 roku, która odniosła spory sukces komercyjny. Podobnie jak w przypadku pierwszego rozszerzenia, za powstanie programu odpowiada firma TimeGate Studios, Inc.

To jest dodatek do gry F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon.

Akcji | FPP | horror | strzelanki

PC Windows
Okładka F.E.A.R.: Perseus Mandate (PC)

producent: TimeGate Studios

wydawca: Sierra

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6listopada2007

29listopada2007

pudełko PL

Perseus Mandate to drugi dodatek do gry F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon, pierwszoosobowej strzelaniny z 2005 roku, która odniosła spory sukces komercyjny. Podobnie jak w przypadku pierwszego rozszerzenia, za powstanie programu odpowiada firma TimeGate Studios, Inc., znana głównie z serii Kohan.

Z racji tego, że koncern Sierra Entertainment, Inc. nie dysponuje prawem do kontynuacji fabuły zapoczątkowanej w pierwowzorze (w rękach firmy jest wyłącznie tytuł, cała reszta należy do studia Monolith Productions, Inc.), autorzy zdecydowali się opowiedzieć w drugim rozszerzeniu jeszcze raz tę samą historię, ale z perspektywy innej drużyny komandosów. Wcielając się w rolę nieustraszonego żołnierza jednostki F.E.A.R., powrócimy do kompleksu Armacham z zadaniem znalezienia informacji na temat tajemniczego projektu Perseusz. Zanim to jednak nastąpi, trzeba będzie uporać się z liczną armią klonów, co sprowadza się do nieustannej wymiany ognia z wrogami za pośrednictwem bogatego arsenału środków zagłady. Wśród doskonale znanych broni, znalazły się trzy nowe pukawki: Advanced Rifle, Grenade Launcher oraz Chain Lightning Gun. Dodatek prezentuje nam również nowego przeciwnika, którym jest Nightcrawler.

F.E.A.R.: Perseus Mandate jest samodzielnym dodatkiem, a to oznacza, że do jego uruchomienia nie jest wymagana podstawowa wersja gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 735 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Gry podobne do F.E.A.R.: Perseus Mandate

Klasyfikacja PEGI F.E.A.R.: Perseus Mandate

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe F.E.A.R.: Perseus Mandate

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2.2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows 2000/XP/Vista

F.E.A.R.: Perseus Mandate - recenzja gry
F.E.A.R.: Perseus Mandate - recenzja gry

Recenzja 29 listopada 2007, 13:21

Przyznam uczciwie, że dodatkowe misje podobały mi się miejscami bardziej niż kampania, zwłaszcza walki na arenie, które wymagają od grającego ciągłego skupienia. Niestety, twórcy nie wysilili się zbytnio i zaserwowali użytkownikom raptem trzy mapki. Mamy zatem deser smaczny, ale mało go. Szkoda, bo większa liczba scenariuszy tego typu znacznie podniosłaby atrakcyjność dodatku.