Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2009, 11:15

Nasilają się plotki o F.E.A.R. 3

Wspominaliśmy już o plotkach na temat F.E.A.R. 3. Dzięki wpisowi na stronie artysty Joela Cuellara, istnienie tego projektu wydaje się coraz bardziej prawdopodobne.

Wspominaliśmy już o plotkach na temat F.E.A.R. 3. Dzięki wpisowi na stronie artysty Joela Cuellara, istnienie tego projektu wydaje się coraz bardziej prawdopodobne.

Nasilają się plotki o F.E.A.R. 3 - ilustracja #1

Artysta ten zatrudniony był w Monolith Productions od kwietnia 2007 do lipca tego roku. W tym okresie maczał palce w F.E.A.R. 2 i materiałach DLC do tego tytułu. Zainteresowanie wzbudza wzmianka o dwóch innych grach. Pierwszą jest Project Hades, który tworzony ma być w wersjach na PC, Xboksa 360 oraz Playstation 3. Jak pamiętamy podtytułem drugiego F.E.A.R. był Project Origin. Prawdopodobne wydaje się więc, by Project Hades okazał się trzecią częścią serii. Cuellar pracował również nad jeszcze jednym, nieujawnionym dotąd projektem firmy. Jeśli Monolith Productions naprawdę ma obecnie w produkcji co najmniej dwie nowe gry, to trudno wyobrazić sobie, by przynajmniej jedna z nich nie okazała się F.E.A.R. 3.

Warto również wspomnieć, że Joel Cuellar zatrudniony jest obecnie w Snowblind Studios. Według CV artysty, zespół ten w pocie czoła pracuje obecnie nad projektem przeznaczonym na Xboksa 360, PlayStation 3 oraz PC. Studio to wsławiło się wcześniej stworzeniem m.in. doskonałego Baldur's Gate: Dark Alliance oraz niemniej dobrego Champions of Norrath. W ciągu ostatnich kilku lat o ekipie tej było jednak dosyć cicho. Informacja, że pracuje nad czymś nowym jest więc zdecydowanie dobrą wiadomością. Dodatkowy powód do zadowolenia mają gracze pecetowi, gdyż w przeszłości firma tworzyła wyłącznie produkcje konsolowe.

Oczekiwanie na oficjalne ujawnienie F.E.A.R. 3 umilić może zapoznanie się z naszymi materiałami dotyczącymi drugiej części, takimi jak recenzja, poradnik czy też filmiki z tej gry.