Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka F.E.A.R.: Extraction Point (PC)

F.E.A.R.: Extraction Point PC

FEAR: Extraction Point

Zniszczenie kompleksu badawczego Origin wraz z całą dzielnicą Auburn, okazało się niewystarczające. Alma – tajemnicza dziewczynka, która napędzała nam stracha w grze F.E.A.R.

To jest dodatek do gry F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon.

Akcji | FPP | FPS | horror | multiplayer | kooperacja | strzelanki

PC Windows
Okładka F.E.A.R.: Extraction Point (PC)

producent: TimeGate Studios

wydawca: Sierra

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24października2006

27października2006

pudełko PL

Zniszczenie kompleksu badawczego Origin wraz z całą dzielnicą Auburn, okazało się niewystarczające. Alma – tajemnicza dziewczynka, która napędzała nam stracha w grze F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon, powraca by siać śmierć i zniszczenie w pierwszym, oficjalnym rozszerzeniu programu, zatytułowanym Extraction Point.

Podstawowa wersja gry koncentrowała się na pogoni za psychopatycznym dowódcą armii klonów, Paxtonem Fettelem, którego w końcu dosięgły kule wypluwane z karabinu maszynowego głównego bohatera. W Extraction Point – dodatku zrealizowanym przez studio TimeGate pod ścisłym nadzorem zespołu Monolith Productions, role się odwrócą. Prowadzony przez nas komandos staje się ofiarą, a pozostali przy życiu żołnierze wroga łowcami. Przebijając się przez kolejne kompleksy pełne przeciwników, musimy również pamiętać o Almie, która stanowi śmiertelne zagrożenie dla spójności molekularnej gracza.

Extraction Point to dodatek, który koncentruje się wyłącznie na wariancie gry w trybie single player. Składająca się z kilkunastu misji kampania pełna jest zarówno widowiskowych walk z przeciwnikiem, jak i paranormalnych wizji głównego bohatera oraz dziwnych, niewytłumaczalnych zjawisk. Arsenał gracza powiększył się o nowe środki zagłady, m.in. siejący prawdziwe spustoszenie minigun, wypluwający z luf w szybkim tempie ogromne ilości pocisków. Oprócz znanych z pierwowzoru żołnierzy i robotów, w Extraction Point zobaczymy również nowych wrogów, jak np. kryjące się w cieniu, niezwykle wytrzymałe stwory, atakujące przy pomocy pazurów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 958 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Gry podobne do F.E.A.R.: Extraction Point

Klasyfikacja PEGI F.E.A.R.: Extraction Point

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe F.E.A.R.: Extraction Point

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 3.5 GB HDD
  • Windows 2000/XP
F.E.A.R.: Extraction Point - recenzja gry
F.E.A.R.: Extraction Point - recenzja gry

Recenzja 3 listopada 2006, 14:52

Oprócz nowych wrogów, w Extraction Point spotkamy także niedostępne wcześniej narzędzia zagłady. Po eksterminacji pierwszego Pancerza, będziemy mogli położyć łapy na wspomnianym wyżej Minigunie. Nieco wcześniej na placu boju znajdzie się natomiast działo laserowe, które potrafi ciąć przeciwników na kawałki. Mimo, że oba wynalazki są bardzo fajnym urozmaiceniem dla podstawowych broni, to jednak możecie zapomnieć o ich powszechnym użyciu. Szansa znalezienia dodatkowych egzemplarzy tych pukawek jest praktycznie żadna. Trzeba cierpliwie poczekać na pojawienie się przeciwników, korzystających z obu rodzajów broni, a to niestety, należy do rzadkości. Zdaję sobie doskonale sprawę, że obie bronie są bardzo mocne i znacznie ułatwiają zabawę, ale dodatek jest tak obrzydliwie krótki, że na dobrą sprawę gracze nie zdążą się nimi w ogóle nacieszyć!