Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka F.E.A.R. Files (X360)

F.E.A.R. Files X360

FEAR Files

Zestaw, w skład którego wchodzą dwie gry - F.E.A.R.: Extraction Point (pierwszy dodatek do wersji PC) oraz F.E.A.R.: Perseus Mandate (drugi samodzielny dodatek do PeCetowej wersji programu).

Akcji | FPP | horror | strzelanki | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka F.E.A.R. Files (X360)

producent: TimeGate Studios

wydawca: Sierra

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

6listopada2007

29listopada2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

F.E.A.R. Files jest zestawem, w skład którego wchodzą dwie gry – F.E.A.R.: Extraction Point oraz F.E.A.R.: Perseus Mandate. Jest to zarazem dalsza część historii przedstawionej w grze F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon, która to równolegle została także wydana na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 3. Po raz kolejny mamy więc do czynienia z mroczną strzelaniną, która w równym stopniu ma gracza bawić i straszyć. W tym pierwszym przypadku możemy przede wszystkim liczyć na bardzo efektownie ukazane pojedynki, z wykorzystaniem opcji spowolnienia czasu. Jeśli zaś chodzi o nawiązania do popularnych horrorów, F.E.A.R. w bardzo dużym stopniu wzoruje się na azjatyckich kinowych hitach, takich jak Ring, czy The Grudge. Za przygotowanie obu gier wchodzących w skład tego zestawu odpowiedzialna jest firma TimeGate Studios, która w przeszłości zasłynęła w głównej mierze dzięki PeCetowym strategiom czasu rzeczywistego z serii Kohan.

F.E.A.R.: Extraction Point powinien być już dobrze znany posiadaczom komputerów osobistych. Był to bowiem pierwszy oficjalny dodatek do gry F.E.A.R., który swoją swoją oficjalną premierę miał pod koniec 2006 roku. Podstawowym elementem odróżniającym Extraction Point od podstawowej wersji jest to, że z łowcy stajemy się ofiarą. W rezultacie musismy uciec z kompleksu badawczego, likwidując napotykanych po drodze wrogów i unikając doskonale znanej graczom dziewczynki Almy. W dodatku tym pojawia się kilka zupełnie nowych stworów. Gracz może też wykorzystywać nowe narzędzia zagłady, między innymi siejący spustoszenie minigun, który jest jedną z najmocniejszych broni w grze.

F.E.A.R.: Perseus Mandate równolegle został przygotowany na komputery osobiste, będąc jednocześnie samodzielnym dodatkiem do podstawowej edycji gry. Wersja na X360 prezentuje się oczywiście bardzo podobnie. Co ciekawe, wydarzenia przedstawione w Perseus Mandate rozgrywają się równolegle do tych z Extraction Point. Wcielamy się bowiem w postać członka innego oddziału FEAR, badając zarówno poznane już sektory kompleksu Armacham, jak i miejsca, które w poprzednich grach nie zostały przedstawione. Produkt ten stawia na większą współpracę w drużynie. Rzadziej przemieszczamy się więc w pojedynkę. W trakcie zabawy spotykamy jednego nowego przeciwnika – wyjątkowo potężnego Nightcrawlera. W grze pojawiają się także trzy nowe bronie – Advanced Rifle, Grenade Launcher oraz Chain Lightning Gun. Giwery te można przetestować zarówno w kampanii dla pojedynczego gracza, jak i na mapach przeznaczonych do zmagań sieciowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.6 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI F.E.A.R. Files

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe F.E.A.R. Files

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Nowe zwiastuny z koreańkiego MMOFPS F.E.A.R. Origin Online
Nowe zwiastuny z koreańkiego MMOFPS F.E.A.R. Origin Online

wiadomość22 stycznia 2012

Powoli dobiegają końca prace nad F.E.A.R. Origin Online, czyli koreańskim MMOFPS kontynuującym popularną serię strzelanek autorstwa studia Monolith Productions. Autorzy właśnie ogłosili datę startu zamkniętych beta testów i z tej okazji wypuścili również nowe zwiastuny.

Nadchodzi trzecia część F.E.A.R.
Nadchodzi trzecia część F.E.A.R.

wiadomość24 marca 2010

Przez ostatnie kilka miesięcy wielokrotnie docierały do nas plotki o następnej odsłonie stworzonego przez Monolith Productions cyklu F.E.A.R. Teraz mamy dla was coś więcej niż domysły i spekulacje.

Pierwsze informacje o fabule F.E.A.R. 3?
Pierwsze informacje o fabule F.E.A.R. 3?

wiadomość5 lutego 2010

Serwis VG247 opublikował notatkę opisującą szczegóły castingu ze stycznia tego roku, który dotyczył sieciowej reklamy gry F.E.A.R. 3. Wydaje się, że tekst, dostarczony przez anonimowe źródło, może wskazywać na pewne szczegóły odnośnie fabuły trzeciej produkcji studia Monolith. Oczywiście sam projekt nie został jeszcze nawet zapowiedziany.

Nasilają się plotki o F.E.A.R. 3
Nasilają się plotki o F.E.A.R. 3

wiadomość16 grudnia 2009

Wspominaliśmy już o plotkach na temat F.E.A.R. 3. Dzięki wpisowi na stronie artysty Joela Cuellara, istnienie tego projektu wydaje się coraz bardziej prawdopodobne.

Dema PGR 4 i F.E.A.R. Files już dostępne
Dema PGR 4 i F.E.A.R. Files już dostępne

wiadomość9 października 2007

Dedykowana posiadaczom konsol X360 usługa Xbox Live Marketplace wzbogaciła się dzisiaj o dwie ważne pozycje. Są nimi demonstracyjne wersje gier Project Gotham Racing 4 oraz F.E.A.R. Files. Próbka pierwszego z produktów zajmuje na next-genowym dysku 1,27 GB, podczas gdy pokazowa edycja drugiego tytułu wymaga 585 MB wolnego miejsca na HDD.