Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka F.E.A.R. Files (X360)
OkładkaF.E.A.R. Files (X360)

F.E.A.R. Files X360

FEAR Files

Zestaw, w skład którego wchodzą dwie gry - F.E.A.R.: Extraction Point (pierwszy dodatek do wersji PC) oraz F.E.A.R.: Perseus Mandate (drugi samodzielny dodatek do PeCetowej wersji programu).

Akcji | FPP | horror | strzelanki | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

F.E.A.R. Files Premiera X360

6listopada2007

pudełko PL

29listopada2007

producent: TimeGate Studios wydawca: Sierra wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

F.E.A.R. Files jest zestawem, w skład którego wchodzą dwie gry – F.E.A.R.: Extraction Point oraz F.E.A.R.: Perseus Mandate. Jest to zarazem dalsza część historii przedstawionej w grze F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon, która to równolegle została także wydana na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 3. Po raz kolejny mamy więc do czynienia z mroczną strzelaniną, która w równym stopniu ma gracza bawić i straszyć. W tym pierwszym przypadku możemy przede wszystkim liczyć na bardzo efektownie ukazane pojedynki, z wykorzystaniem opcji spowolnienia czasu. Jeśli zaś chodzi o nawiązania do popularnych horrorów, F.E.A.R. w bardzo dużym stopniu wzoruje się na azjatyckich kinowych hitach, takich jak Ring, czy The Grudge. Za przygotowanie obu gier wchodzących w skład tego zestawu odpowiedzialna jest firma TimeGate Studios, która w przeszłości zasłynęła w głównej mierze dzięki PeCetowym strategiom czasu rzeczywistego z serii Kohan.

F.E.A.R.: Extraction Point powinien być już dobrze znany posiadaczom komputerów osobistych. Był to bowiem pierwszy oficjalny dodatek do gry F.E.A.R., który swoją swoją oficjalną premierę miał pod koniec 2006 roku. Podstawowym elementem odróżniającym Extraction Point od podstawowej wersji jest to, że z łowcy stajemy się ofiarą. W rezultacie musismy uciec z kompleksu badawczego, likwidując napotykanych po drodze wrogów i unikając doskonale znanej graczom dziewczynki Almy. W dodatku tym pojawia się kilka zupełnie nowych stworów. Gracz może też wykorzystywać nowe narzędzia zagłady, między innymi siejący spustoszenie minigun, który jest jedną z najmocniejszych broni w grze.

F.E.A.R.: Perseus Mandate równolegle został przygotowany na komputery osobiste, będąc jednocześnie samodzielnym dodatkiem do podstawowej edycji gry. Wersja na X360 prezentuje się oczywiście bardzo podobnie. Co ciekawe, wydarzenia przedstawione w Perseus Mandate rozgrywają się równolegle do tych z Extraction Point. Wcielamy się bowiem w postać członka innego oddziału FEAR, badając zarówno poznane już sektory kompleksu Armacham, jak i miejsca, które w poprzednich grach nie zostały przedstawione. Produkt ten stawia na większą współpracę w drużynie. Rzadziej przemieszczamy się więc w pojedynkę. W trakcie zabawy spotykamy jednego nowego przeciwnika – wyjątkowo potężnego Nightcrawlera. W grze pojawiają się także trzy nowe bronie – Advanced Rifle, Grenade Launcher oraz Chain Lightning Gun. Giwery te można przetestować zarówno w kampanii dla pojedynczego gracza, jak i na mapach przeznaczonych do zmagań sieciowych.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

F.E.A.R. Files cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI F.E.A.R. Files

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

F.E.A.R. Files Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live