Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2012, 11:20

Nowe zwiastuny z koreańkiego MMOFPS F.E.A.R. Origin Online

Powoli dobiegają końca prace nad F.E.A.R. Origin Online, czyli koreańskim MMOFPS kontynuującym popularną serię strzelanek autorstwa studia Monolith Productions. Autorzy właśnie ogłosili datę startu zamkniętych beta testów i z tej okazji wypuścili również nowe zwiastuny.

Od pewnego czasu koreańskie studio Inplay Interactive pracuje nad F.E.A.R. Origin Online, czyli grą MMOFPS kontynuującą klasyczną serię strzelanek autorstwa zespołu Monolith Productions. Twórcy najnowszej odsłony marki zapowiedzieli właśnie, że zamknięte beta testy ruszą pod koniec maja. Z tej okazji ujawniono też kilka dodatkowych informacji na temat tego projektu i wypuszczono nowe zwiastuny.

Nowe zwiastuny z koreańkiego MMOFPS F.E.A.R. Origin Online - ilustracja #1

F.E.A.R. Origin Online stanowić będzie kontynuację drugiej części serii i tym samym pominie wydarzenia z F.3.A.R. Koreańczycy dokładają starań, aby opracowana przez nich gra spełniła wysokie wymagania fanów cyklu. Dlatego całość powstaje na unowocześnionej wersji silnika Jupiter EX, czyli tej samej technologii, którą wykorzystano w F.E.A.R. 2: Project Origin. Inplay uzyskało również dostęp do całego kodu i elementów graficznych tej gry.

W zamkniętych beta testach udostępnione zostaną trzy tryby rozgrywki:

  • Scenario Mode - kooperacja dla czterech graczy, która zaoferuje nowe historie oparte wydarzeniach z poprzednich gier serii.
  • Defense Mode - w tym trybie gracze (maksymalnie ośmiu na mapie) wcielają się w duchy potrafiące opętać wrogie jednostki.
  • Original Mode –postawi na tradycyjną rywalizację pomiędzy graczami w ramach Drużynowego Deathmatcha oraz Search & Destroy.

Twórcy nie są jeszcze gotowi podać nawet przybliżonej daty premiery F.E.A.R. Origin Online. Nie wiemy również, czy gra w ogóle ukaże się na zachodzie, choć trzymamy kciuki, że tak się właśnie stanie.

Co ciekawe, projekt ten jest jedynie pierwszym owocem zakrojonej na szeroką skalę współpracy Inplay Interactive z Warner Bros Interactive Entertainment. Druga z tych firm nie ukrywa, że chce wzmocnić swoją pozycję na azjatyckim rynku gier sieciowych. Dlatego koreańskie studio opracuje również inne produkcje bazujące na popularnych markach zachodniego wydawcy. Pojawiły się spekulacje, że po F.E.A.R. zespół Inplay sięgnie po Władcę Pierścieni oraz Batmana.

Warner Bros Interactive Entertainment zainwestowało w koreańskie studio sporą sumę i stało się jednym z jego udziałowców. Firma na nadzieję, że wykorzystanie lokalnego zespołu ułatwi jej podbicie serc azjatyckich graczy. Dokonanie tego na własną rękę mogłoby się okazać wyjątkowo trudne, co najlepiej pokazała porażka The Lord of the Rings Online. To ciszące się sporą popularnością na zachodzie MMORPG zadebiutowało w Korei Południowej w 2008 roku, ale po dwóch latach nikłe zainteresowanie doprowadziło do zamknięcia lokalnych serwerów.