Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2012, 11:37

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Premiera Diablo III coraz dalej. Starszy producent gry odchodzi ze studia Blizzard

Wszystko wskazuje na to, że liczne zmiany w becie gry Diablo III to dopiero początek poprawek, które studio Blizzard chce wprowadzić. W związku z tym, premiera pełnej wersji hack'n'slasha może się nieco opóźnić. Dowiedzieliśmy się też, że Steve Parker, główny producent gry, odszedł z amerykańskiej firmy.

Mamy niezbyt dobre wieści dla wszystkich osób z niecierpliwością oczekujących na premierę Diablo III. Okazuje się, że liczne zmiany w wersji beta gry to dopiero początek poprawek, które studio Blizzard chce wprowadzić do nadchodzącego hack’n’slasha. Dowiedzieliśmy się również, że Steve Parker, starszy producent Diablo III, odszedł z amerykańskiego zespołu deweloperskiego.

Fragmenty z wpisu na oficjalnej stronie firmy Blizzard raczej nie nastrajają pozytywnie. „Pracujemy również nad poważnymi zmianami w systemach umiejętności i run, o których jeszcze nie jesteśmy gotowi opowiedzieć, ale przyrzekam, że nie wypuścimy gry bez ukończenia i tych systemów” – czytamy w tekście. Poprawki w tak kluczowych aspektach jak umiejętności i runy mogą znacznie wydłużyć czas tworzenia gry. Pozostaje jednak mieć nadzieję, że końcowy produkt usatysfakcjonuje wszystkich niecierpliwie oczekujących graczy.

Premiera Diablo III coraz dalej. Starszy producent gry odchodzi ze studia Blizzard - ilustracja #1

Jeśli chodzi o kwestię producenta gry, to Steve Parker poinformował o swoim odejściu z firmy Blizzard za pośrednictwem Twittera. Parker pracował dla amerykańskiego studia pięć lat i wygląda na to, że rozstanie z dotychczasowym pracodawcą było polubowne. Steve nie ujawnił gdzie zamierza się przenieść, jednak wyznał, że oczekuje na „większe i lepsze rzeczy”.

W związku z wolną pozycją na stanowisku starszego producenta, firma Blizzard opublikowała na swojej stronie ogłoszenie, w którym poszukuje osób zdolnych zastąpić Steve’a. Wszyscy chętni spełniający wymagania podane przez amerykańskie studio mogą składać swoje podania na tej stronie.