Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2012, 11:39

autor: Adrian Werner

Gettysburg: Armored Warfare - wysyp informacji na temat sieciowej gry bitewnej Paradoxu

Na tegorocznej edycji imprezy Paradox Connect odbyły się pokazy sieciowej gry bitewnej Gettysburg: Armored Warfare. Dzięki temu dowiedzieliśmy się wiele nowego na temat tej produkcji.

Rok temu firma Paradox Interactive zapowiedziała tworzoną przez studio Radioactive Software sieciową grę bitewną Gettysburg: Armored Warfare, która przedstawi bitwy amerykańskiej Wojny secesyjnej z użyciem futurystycznego sprzętu i uzbrojenia. Projekt od początku zapowiadał się ciekawie, ale do tej pory nasze informacje na jego temat były wyjątkowo skromne. Teraz uległo to wreszcie zmianie za sprawą zapowiedzi, jakie zaczęły płynąć z tegorocznej edycji imprezy Paradox Connect.

Gettysburg: Armored Warfare - wysyp informacji na temat sieciowej gry bitewnej Paradoxu - ilustracja #1

Gra stanowić ma mieszankę gatunków RTS i FPS. W jednej bitwie weźmie udział maksymalnie 64 graczy i każdy z nich dysponować ma dziesiątkami jednostek. W sumie po mapie będzie mogło biegać ponad tysiąc żołnierzy. Skala starć zapowiada się zatem bardzo imponująco. Zastosowany silnik graficzny jest na tyle elastyczny, że umożliwi płynne przełączanie pomiędzy strategicznym trybem dowodzenia i widokiem FPS, w którym osobiście pokierujemy pojedynczym żołnierzem. W starciach wezmą udział nie tylko jednostki piechoty, ale również czołgi, statki parowe, transportery opancerzone i sterowce. Uzyskamy też dostęp do oddziałów historycznych, w tym kawalerii i zwykłych żołnierzy z karabinami.

Autorzy nad realizm przekładają dobre zbalansowanie rozgrywki. Dlatego siła jednostek historycznych będzie znacznie większa niż w rzeczywistości, tak aby miały jakąkolwiek szansę w starciu z technologią przyszłości. Ponadto żadna armia nie będzie mogła się składać jedynie z oddziałów futurystycznych, a historyczne jednostki mają być znacznie tańsze.

Gettysburg: Armored Warfare - wysyp informacji na temat sieciowej gry bitewnej Paradoxu - ilustracja #2

Bitwy rozgramy na olbrzymich mapach o powierzchni 9 kilometrów kwadratowych. W każdej chwili będziemy mogli przejąć bezpośrednią kontrolę nad dowolną jednostką i w tym trybie zabawa przypominać ma tradycyjne strzelanki, z kamerą umieszczoną za plecami bohatera.

Autorzy zamierzają mocno wspierać społeczność graczy. Udostępnione zostaną potężne, ale jednocześnie łatwe w obsłudze edytory i narzędzia moderskie, a na oficjalnej stronie pojawi się specjalna sekcja z najciekawszymi mapami stworzonymi przez fanów. Gra wykorzysta też dedykowane serwery.

Gettysburg: Armored Warfare - wysyp informacji na temat sieciowej gry bitewnej Paradoxu - ilustracja #3

Gettysburg: Armored Warfare powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Premiera gry zapowiadana jest na marzec tego roku i już wkrótce mają ruszyć beta testy. Autorzy zamierzają podążyć ścieżką wytyczoną przez inną produkcję Paradoxu, czyli Magickę. Dlatego Gettysburg: Armored Warfare zadebiutuje w cenie 10 dolarów, a potem wspierany będzie regularnie tanimi dodatkami DLC.