Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2012, 16:22

Zapowiedziano grę Digital Combat Simulator: P-51D Mustang

Mamy bardzo dobre wieści dla miłośników symulatorów. Studio Eagle Dynamics zapowiedziało właśnie grę Digital Combat Simulator: P-51D Mustang.

Nie będzie chyba przesadą stwierdzenie, że seria Digital Combat Simulator to najlepsze co przydarzyło się gatunkowi symulatorów na przestrzeni ostatnich kilku lat. Po wspaniałym Black Shark i równie udanym A-10C Warthog studio Eagle Dynamics gotowe jest na uderzenie numer trzy. Tym razem przyjdzie nam zasiąść za sterami legendarnego samolotu P-51D Mustang, znanego również jako „Cadillac przestworzy".

Zapowiedziano grę Digital Combat Simulator: P-51D Mustang - ilustracja #1
Zapowiedziano grę Digital Combat Simulator: P-51D Mustang - ilustracja #2

Gra będzie pierwszą odsłoną serii, która zamiast na nowoczesnej maszynie skoncentruje się na samolocie historycznym. P-51D Mustang to amerykański jednosilnikowy myśliwiec, który był używany przez lotnictwo Stanów Zjednoczonych oraz ich sojuszników zarówno podczas II wojny światowej, jak i Wojny koreańskiej. Konstrukcja tej maszyny była tak udana, że produkcję ostatniego model zamknięto dopiero w 1986 roku, czyli 46 lat dacie pierwszego oblotu.

Cechą charakterystyczną serii jest niezwykły realizm połączony z olbrzymim przywiązaniem do detali i Digital Combat Simulator: P-51D Mustang nie będzie wyjątkiem od tej reguły. Możemy też liczyć na sieciową kompatybilność z pozostałymi odsłonami cyklu. Warto wspomnieć, że studio Eagle Dynamics jest własnością firmy The Fighters Collection, która zajmuje się naprawą i konserwacją starych samolotów i posiada największą na świecie flotę myśliwców oraz bombowców z okresu II wojny światowej.

Zapowiedziano grę Digital Combat Simulator: P-51D Mustang - ilustracja #3
Zapowiedziano grę Digital Combat Simulator: P-51D Mustang - ilustracja #4

Digital Combat Simulator: P-51D Mustang tworzony jest oczywiście wyłącznie z myślą o pecetach, a jego premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku. Niestety, na razie to wszystkie posiadane przez nas informacje na temat tej produkcji. Zainteresowanych odsyłamy do wątku na oficjalnym forum, gdzie znaleźć można pierwsze screeny.