Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Digital Combat Simulator: Black Shark 2 (PC)

Digital Combat Simulator: Black Shark 2 PC

DCS: Black Shark 2

Symulator rosyjskiego helikoptera szturmowego Ka-50. Autorzy postawili na maksymalny realizm, drobiazgowo odtwarzając wszystkie systemy mechaniczne śmigłowca. Natomiast fizyka lotu powstała w oparciu o najnowsze dane aerodynamiczne.

Symulacje | współczesne konflikty | helikoptery

PC Windows
Okładka Digital Combat Simulator: Black Shark 2 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2listopada2011

23marca2012

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Digital Combat Simulator: Black Shark 2 to kontynuacja wydanego w 2008 roku symulatora śmigłowca bojowego Ka-50, który uważany jest za jedną z najlepszych gier tego typu w historii. Autorami ponownie są doświadczeni ludzie z rosyjskiego studia Eagle Dynamics. Posiadacze pierwowzoru mogą nabyć część drugą za połowę ceny jako olbrzymią aktualizację.

Gra należy do kategorii często nazywanej symulatorami studyjnymi. Tytuły tego typu nie oferują dużej liczby maszyn do wyboru. Zamiast tego zajmują się tylko jedną, ale robią to ze znacznie większym przywiązaniem do detali i realizmu niż ich stawiający na różnorodność konkurenci. W przypadku Black Shark 2 zasiadamy w kokpicie Ka-50, czyli jednomiejscowego helikoptera szturmowego produkcji rosyjskiej. Maszyna ta została zaprojektowana w latach 80-tych ubiegłego wieku, a do służby w armii Federacji Rosyjskiej weszła w roku 1995. Śmigłowiec przeznaczony jest głównie do likwidowania celów naziemnych i starć z innymi helikopterami.

Digital Combat Simulator: Black Shark 2 to stuprocentowy symulator, którego autorzy położyli nacisk jedynie na największy możliwy realizm. Fizyka lotu została drobiazgowo opracowana w oparciu o najnowsze dane aerodynamiczne, a każdy system samolotu odtworzono zgodnie z rzeczywistością. Immersję zwiększa dodatkowo w pełni interaktywny kokpit, za pomocą którego możemy kontrolować maszynę w ten sam sposób, co prawdziwi piloci. Żółtodziobom nauczenie się podstaw umożliwia rozbudowana seria misji treningowych oraz opcjonalne ułatwienia.

W porównaniu z pierwszą częścią teatr działań wojennych uległ rozszerzeniu o tereny Osetii Południowej, na których w 2008 roku miała miejsce wojna między siłami Gruzji, a wojskami separatystycznej Osetii Południowej, Abchazji i Rosji. Znacząco rozbudowano bazę pojazdów, dzięki czemu w starciach bierze udział wiele nowych jednostek naziemnych, powietrznych i morskich. Ulepszono sztuczną inteligencję oraz dodano dynamiczny system pogody, wpływający na warunki lotu. Znaczącej poprawie uległa też warstwa graficzna. Zwiększono szczegółowość terenu, obiektów i tekstur oraz dodano efekty oświetlenia, w tym HDR i dynamiczne cieniowanie kokpitu. Wprowadzono ponadto możliwość grania z użytkownikami Digital Combat Simulator: A-10C Warthog.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 9 / 10 na podstawie 68 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Gry podobne do Digital Combat Simulator: Black Shark 2

Wymagania wiekowe Digital Combat Simulator: Black Shark 2

16+

Wymagania sprzętowe Digital Combat Simulator: Black Shark 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i5 3 GHz
  • 4 GB RAM (8 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 9 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
Zapowiedziano grę Digital Combat Simulator: P-51D Mustang

wiadomość22 stycznia 2012

Mamy bardzo dobre wieści dla miłośników symulatorów. Studio Eagle Dynamics zapowiedziało właśnie grę Digital Combat Simulator: P-51D Mustang.