Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Champions of Norrath (PS2)

Champions of Norrath PS2

Champions of Norrath to trójwymiarowe połączenie gry akcji i RPG, stworzone przez programistów, odpowiedzialnych za konsolowe Baldur's Gate: Dark Alliance. Wsparciem produktu zajął się sztab Sony Online Entertainment.

Akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Champions of Norrath (PS2)

data premiery gry w wersji PS2:

10lutego2004

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Champions of Norrath to trójwymiarowe połączenie gry akcji i RPG, stworzone przez programistów, odpowiedzialnych za konsolowe Baldur's Gate: Dark Alliance. Wsparciem produktu zajął się sztab Sony Online Entertainment, znany chociażby z dystrybucji EverQuest dla PC.

Fabuła dzieje się w odległych, baśniowych krainach, gdzie orki i gobliny sprzymierzyły się, by zniszczyć pozostałe nacje i wspólnie objąć władzę nad krainami fantasy. Jako jeden z pięciu zróżnicowanych bohaterów decydujemy się stawić czoła złu. W skórze Elfickiego Rycerza, Barbarzyńcy lub innego wojownika przemierzamy takie miasta, jak Faydwer i Norrath, eliminując na swej drodze bandy zielonych oponentów. Mimo, iż gra stanowi swoistą kontynuację historii, opowiedzianej w EverQuest, by czerpać korzyści z rozgrywki nie musimy znać szczegółów wydarzeń, które działy się pięćset lat wcześniej w sławnym uniwersum.

Misje, jakie przychodzi nam wykonywać, sprowadzają się głównie do biegania z toporem i mieczem w ręku w celu pokonania brutalnych wrogów. Wybór broni ograniczony został do kilkunastu modeli, lecz nie zawiedzie on ani zwolenników posługiwania się halabardą, ani tych, którzy preferują rapiery czy też przytłaczające swym ciężarem młoty. Wśród zbroi również jest co wybierać, jednakże największą radość sprawia kolekcjonowanie artefaktów, które następnie można łączyć, aby wydobyć z nich maksymalną moc. Akcję podziwiamy z kilku ujęć kamery, a w nawigacji pomaga nam dobrze skonstruowana mapa. Łącznie przygotowano dla nas ponad 50 misji głównych, a prócz tego na zapaleńców czeka szereg wątków pobocznych. O nieliniowości rozgrywki świadczy fakt, iż niektóre lokacje (np. lochy) generowane są w sposób losowy. Choć zabawa w trybie dla pojedynczego gracza gwarantuje ponad 100 godzin rozrywki, nie zapomniano o amatorach opcji wieloosobowej. Multiplayer pozwala przetestować Champions of Norrath nawet czterem użytkownikom naraz, o ile ich konsole podłączone są do Internetu lub wyposażone w Multitap.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 106 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Champions of Norrath

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Champions of Norrath

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Multitap
  • Network Adaptor
Zwolnienia u twórców F.E.A.R oraz This is Vegas
Zwolnienia u twórców F.E.A.R oraz This is Vegas

wiadomość13 stycznia 2010

Miniony rok zostanie zapamiętany m.in. jako okres, w którym straciło pracę ponad 11 tysięcy osób pracujących przy tworzeniu gier. Wygląda na to, że ten niefortunny trend będzie niestety kontynuowany.

Nasilają się plotki o F.E.A.R. 3
Nasilają się plotki o F.E.A.R. 3

wiadomość16 grudnia 2009

Wspominaliśmy już o plotkach na temat F.E.A.R. 3. Dzięki wpisowi na stronie artysty Joela Cuellara, istnienie tego projektu wydaje się coraz bardziej prawdopodobne.

Lords of EverQuest i Champions of Norrath dostaną nowe opcje, związane z rozgrywką online

wiadomość19 sierpnia 2003

Korporacja Sony Online Entertainment podała do wiadomości publicznej informację na temat postępu prac nad specjalnym oprogramowaniem, które znacznie ułatwi graczom wieloosobową rozgrywkę w takich tytułach jak Lords of EverQuest (online RTS) oraz Champions of Norrath (online cRPG).

Champions of Norrath - następna gra spod znaku EverQuest dla PS2

wiadomość22 czerwca 2003

Od początku lutego bieżącego roku posiadacze platformy Sony PlayStation 2 mogą nabyć wirtualną grę fabularną EverQuest Online Adventures. Natomiast najbliższa jesień przyniesie właścicielom popularnej „czarnuli” kolejny produkt, należący do sagi EQ i zatytułowany Champions of Norrath.