Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2013, 09:39

autor: Góral

Odpalanie kilku gier naraz i nowy Kinect zintegrowany z konsolą, czyli kolejne plotki na temat nowego Xboksa

Serwis Kotaku dotarł do kolejnych informacji na temat Durango, czyli nowego Xboksa. Sprzęt umożliwi ponoć włączanie kilku aplikacji jednocześnie, a nowy Kinect będzie dodawany do każdej konsoli, która nie będzie działać bez podpiętego sensora.

Według najnowszych doniesień serwisu Kotaku, nowy Xbox będzie w stanie odpalić kilka aplikacji jednocześnie, a następca sensora Kinect pozwoli bawić się nawet 6 osobom naraz i będzie dołączany do każdego egzemplarza konsoli. Informacje zostały oparte na podstawie deweloperskiej wersji konsoli.

Fanowska wizualizacja nowego Xboksa. - Odpalanie kilku gier naraz i nowy Kinect zintegrowany z konsolą, czyli kolejne plotki na temat nowego Xboksa - wiadomość - 2013-02-12
Fanowska wizualizacja nowego Xboksa.

Na temat samej konsoli nie ujawniono wielu nowych rzeczy, jednak informator serwisu, niejaki SuperDaE, twierdzi, że Durango (nazwa kodowa nowego Xboksa) odpalać będzie kilka procesów jednocześnie, co będzie nowością w świecie konsol. Nie chodzi tu o jednoczesne granie i słuchanie muzyki, ale np. włączenie dwóch gier, między którymi można się przełączyć w razie potrzeby. Podczas wykonywania takiego procesu konsola „zawiesza” aktualną aplikację i przechodzi do drugiej. Dzięki temu w dowolnym momencie można przerwać zabawę, by zająć się drugą produkcją. Przy normalnym użytkowaniu sprzętu, włączanie dwóch gier naraz raczej nie będzie potrzebne wielu osobom, ale funkcja przyda się do sprawdzania, np. nowych powiadomień na Facebooku czy Twitterze w czasie zabawy, co do tej pory było niemożliwe.

Sprzęt zostanie wyposażony w dysk twardy o pojemności 500 GB i nowe pady dysponujące większą funkcjonalnością, szczegółów jednak nie ujawniono. Napisano jednak, że stare kontrolery nie będą współpracować z nowym wcieleniem Xboksa ze względu na nową formę bezprzewodowej komunikacji.

Nowy Kinect rozpozna kilka punktów ciała więcej, niż poprzednik. - Odpalanie kilku gier naraz i nowy Kinect zintegrowany z konsolą, czyli kolejne plotki na temat nowego Xboksa - wiadomość - 2013-02-12
Nowy Kinect rozpozna kilka punktów ciała więcej, niż poprzednik.

Wiemy także co nieco o drugim Kinekcie. Sensor rozpoznawać będzie 25 punktów na ciele (poprzednik radzi sobie z 20), pracować w rozdzielczości 1920x1080 (obecnie jest to wartość na poziomie 640x480) i obsłuży do 6 graczy bawiących się naraz. Co ciekawe „kamera” będzie musiała cały czas być podpięta do urządzenia. Pozostałe doniesienia pokrywają się z tymi, o których pisaliśmy kilka tygodni temu.

Ile z tych informacji okaże się prawdą nie wiemy. W chwili obecnej należy je traktować jako plotki, gdyż nie zostały potwierdzone przez firmę Microsoft, należy jednak uwzględnić fakt, że informator ten już kilka razy donosił Kotaku o nadchodzących konsolach, a także próbował sprzedać w zeszłym roku deweloperską wersję Durango na eBay’u.