Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2013, 09:46

autor: Góral

Nowy Xbox ma 8 GB RAM-u i 8-rdzeniowy procesor, a PlayStation 4 pamięć DDR 5 - czyli najnowsze plotki

Serwis VGleaks opublikował dokładną specyfikację techniczną konsoli Durango, czyli następcy Xboksa 360. Digital Foundry dodało swoje trzy grosze na temat PlayStation 4. Wieści pokrywają się z ostatnimi doniesieniami z targów CES.

Do sieci wyciekły kolejne niepotwierdzone informacje na temat następców konsol Xbox 360 i PlayStation 3. Ostatnio pisaliśmy o domniemanej mocy obliczeniowej PlayStation 4 i Xboksa 720. Wieści te zdają się pokrywać z najnowszymi danymi na temat nowego sprzętu firm Microsoft oraz Sony.

Fanowska wizja nowego Xboksa - Nowy Xbox ma 8 GB RAM-u i 8-rdzeniowy procesor, a PlayStation 4 pamięć DDR 5 - wiadomość - 2013-01-22
Fanowska wizja nowego Xboksa

Według VGleaks Durango (nazwa kodowa konsoli) posiadać będzie:

  • 8-rdzeniowy procesor x64 od firmy AMD, taktowany zegarem 1.6 GHz,
  • kartę graficzną obsługującą biblioteki DirectX 11.1 z procesorem graficznym taktowanym zegarem 800 MHz,
  • 8 GB pamięci RAM DDR3,
  • napęd Blu-ray o prędkości 6x, odczytujący 50 GB dyski,
  • HDMI 1.4a,
  • 802.11 a/b/n/g Wi-Fi,
  • USB 3.0.

Całość ma osiągać moc obliczeniową rzędu 1,2 teraflopa, co pokrywa się z ostatnimi doniesieniami. Dodatkowo informator VGleaks twierdzi, że dysk twardy będzie zawsze obecny w konsoli, co może sugerować, że nie będzie wersji bez HDD (np. z wbudowaną pamięcią typu flash). Nowy sprzęt wspierać będzie także sensor Kinect.

Z konkurencyjnego obozu docierają także nowe wiadomości. Jak donosi Digital Foundry, Orbis, czyli PlayStation 4, poszczyci się 4 GB pamięci RAM, jednak będzie to ultra szybka wersja DDR5. Karta graficzna, oparta na Radeonie 7970M, ma być taktowana zegarem 800 MHz i posiadać będzie 18 rdzeni.

PlayStation 4 raczej nie będzie tak wyglądać - Nowy Xbox ma 8 GB RAM-u i 8-rdzeniowy procesor, a PlayStation 4 pamięć DDR 5 - wiadomość - 2013-01-22
PlayStation 4 raczej nie będzie tak wyglądać

Prezentacja nowego PlayStation być może odbędzie się podczas tegorocznych targów E3, chociaż wczoraj donosiliśmy o pomyśle prezesa Sony, Kazuo Hirai, który stwierdził, że firma może przepuści konkurencję i poczeka do momentu ujawnienia Xboksa 720.

Ile w tym prawdy, nie wiadomo. Mam nadzieję, że zarówno Sony jak i Microsoft rozwieją w tym roku wszystkie wątpliwości i w końcu oficjalnie zaprezentują konsole nowej generacji.