Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2013, 08:58

Tomb Raider - obejrzyj 11-minutowy zapis rozgrywki (aktualizacja: filmik z polskimi napisami)

Studio Crystal Dynamics wypuściło nowy filmik z gry Tomb Raider. Zawiera on trwający jedenaście minut zapis rozgrywki z kampanii, pokazujący sekwencję ucieczki z klasztoru.

Aktualizacja: Przygotowaliśmy dla Was polską wersję filmiku prezentującego fragment kampanii z komentarzem dyrektora kreatywnego projektu.

Od premiery nowego Tomb Raidera dzieli nas już tylko kilka tygodni. Twórcy robią więc co mogą, aby podkręcić atmosferę i utrzymać zainteresowanie graczy. Najnowszym tego owocem jest wypuszczony właśnie świeży materiał video.

  1. Tomb Raider – strona oficjalna gry
  2. Zapowiedź – Tomb Raider z gamescomu 2012 – Lara Croft walczy o przetrwanie
  3. Zapowiedź – Tomb Raider prosto z E3 – oglądamy nowe przygody Lary Croft

Filmik trwa ponad 11 minut i pokazuje fragment z kampanii dla pojedynczego gracza, w którym Lara Croft musi uciec z pełnego wrogów klasztoru. Zapisowi rozgrywki towarzyszy komentarz dyrektora kreatywnego Noaha Hugesa.

O tym czy zabieg odświeżenia serii zakończy się sukcesem przekonamy się za trzy tygodnie. - Tomb Raider - obejrzyj 11-minutowy zapis rozgrywki (aktualizacja: filmik z polskimi napisami) - wiadomość - 2013-02-13
O tym czy zabieg odświeżenia serii zakończy się sukcesem przekonamy się za trzy tygodnie.

Nowy Tomb Raider zaoferuje świeże podejście do tematyki serii. Pokierujemy młodą i wciąż bardzo niedoświadczoną Larą Croft, a fabuła ma być znacznie poważniejsza niż w poprzednich odsłonach. W kampanii dużo czasu spędzimy na walce z przeciwnikami, w czym pomoże system osłon, ale nie zabraknie również sekwencji skradankowych oraz półotwartych poziomów survivalowych.

Nowością w stosunku do poprzednich odsłon serii będzie tryb multiplayer, który opracowało studio Eidos Montreal, czyli autorzy Deus Ex: Human Revolution. Starcia wieloosobowe oparte zostaną na podobnych rozwiązaniach co kampania. Na mapach pełno więc będzie obiektów, po których można się wspinać i miejsc nadających się do zastawienia pułapek, a w dostępnym arsenale kluczową rolę odegrają łuki oraz toporki. Gracze podzieleni zostaną na dwie drużyny – rozbitków oraz rdzennych mieszkańców wyspy.

Tomb Raider - obejrzyj 11-minutowy zapis rozgrywki (aktualizacja: filmik z polskimi napisami) - ilustracja #3

Przypomnijmy, że prace nad grą zostały już oficjalnie zakończone. Tym samym nie ma już szans na żadne opóźnienia premiery. Nowy Tomb Raider trafi do sprzedaży 5 marca tego roku na pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. W naszym kraju produkcja ukaże się nakładem firmy Cenega, która przygotuje pełną polską wersję językową na wszystkich platformach docelowych. Larze Croft głosu użyczy Karolina Gorczyca, czyli aktorka znana m.in. z filmu Miłość na wybiegu oraz serial Usta Usta.

Dla graczy pecetowych dodatkową atrakcją będzie oprawa graficzna, która zostanie ulepszona w stosunku do wersji konsolowych. Silnik gry zaoferuje pełne wsparcie dla bibliotek DirectX 11. Zaowocuje to takimi efektami jak teselacja, MLAA (Morphological Anti-Aliasing), czy HDAO (High Definition Ambient Occlusion).