Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2013, 10:47

autor: Góral

Tactical Intervention - nowa gra jednego z twórców Counter-Strike'a zadebiutowała na Steamie

Gra Tactical Intervention od Minha Le (współtwórca Counter-Strike'a) trafiła w końcu do oferty sklepu Steam, dzięki czemu mogą się nią bawić mieszkańcy całego świata. Do tej pory projekt dostępny był jedynie dla mieszkańców Ameryki Północnej.

Gra Tactical Intervention, której otwarte beta testy rozpoczęły się w marcu, niestety tylko dla mieszkańcy Ameryki Północnej, w końcu została udostępniona graczom z całego świata. Tytuł można pobrać za darmo ze sklepu Steam.

Produkcja jest nowym dziełem Minha „Goosemana” Le, jednego ze współproducentów kultowej strzelanki Counter-Strike. Gra stawia na taktyczną rozgrywkę w czasie zmagań terrorystów z antyterrorystami. Dostępnych jest sporo różnorakich broni, kilka trybów zabawy, a także widowiskowe atrakcje, w stylu pościgów samochodowych i nie tylko.

Tactical Intervention zostało oparte na modelu biznesowym free-to-play. Oznacza to, że rozgrywka jest darmowa, ale już teraz można kupić dodatkową zawartość. Udostępniono chociażby Terrorist Starter Pack za 13,99 euro (około 60 zł), który zawiera między innymi Buldoga, karabin AK-47, pistolet Sphinx i buty dla naszej postaci. Podobny zestaw przygotowano dla antyterrorystów, a oprócz tego da się nabyć również Quick Fire Pack (pistolet P2000 z tłumikiem, karabin K1A i pistolet maszynowy MP5). Jak więc widać są to kosmetyczne dodatki bez których spokojnie można się obejść.

O Tactical Intervention po raz pierwszy napisaliśmy we wrześniu 2009 roku, kiedy to zapowiedziano tę produkcję. Początkowo tytuł planowany był na 2010 rok, jednak prace nad grą ciągle się przedłużały i dopiero w marcu bieżącego roku projekt udostępniono mieszkańcom Ameryki Północnej. Tytuł trafił do sklepu Steam dzięki firmie 1337 Games.

Tactical Intervention dostępne w sklepie Steam. - Tactical Intervention - nowa gra jednego z twórców Counter-Strike'a zadebiutowała na Steamie  - wiadomość - 2013-08-31
Tactical Intervention dostępne w sklepie Steam.