Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2013, 10:39

autor: qjin

Godus w fazie beta od 13 września w ramach Steam Early Access

Godus, nowy projekt studia Petera Molyneux’go, wejdzie w fazę beta 13 września 2013 roku w ramach Steam Early Access. Znamy także cenę gry, a na trwającym wydarzeniu PAX Prime pokazano kilkadziesiąt minut rozgrywki.

Godus za dwa tygodnie wyjdzie z fazy alfa i każdy zainteresowany będzie mógł zakupić grę - Godus w fazie beta od 13 września w ramach Steam Early Access - wiadomość - 2013-08-31
Godus za dwa tygodnie wyjdzie z fazy alfa i każdy zainteresowany będzie mógł zakupić grę

Godus, strategiczny projekt studia 22 Cans sfinansowany przez graczy na Kickstarterze, zmierza do fazy beta. Grę będzie można zakupić w ramach wczesnego dostępu Steam za 18,99 euro (ok. 81,5 zł), gwarantującego w późniejszym czasie również pełną wersję tytułu. Z tej okazji udostępniono na platformie firmy Valve nowe screeny oraz filmik.

Najnowszy projekt Petera Molyneux’go, ojca takich gier jak Dungeon Keeper, Black & White, Populous czy Fable, prezentowany jest również na trwającej imprezie Pax Prime w Seattle. Wersję beta Godus możecie podziwiać na kilkudziesięciominutowym zapisie z rozgrywki, który komentuje słynny twórca.

Prezentowana gra to swoisty remake strategii Populous, w którym przejmiemy kontrolę nad bogiem i będziemy mogli praktycznie dowoli ingerować w otoczenie. Podczas rozgrywki zadbamy o swoich wyznawców, rozwiniemy cywilizację czy porywalizujemy z innym bóstwami. Tytuł, o którym szerzej przeczytacie chociażby tutaj, zaoferuje zarówno kampanię dla pojedynczego gracza, jak i rozgrywkę wieloosobową przez Internet. Twórcom na stworzenie gry udało się zebrać ponad 500 tys. funtów i wygląda na to, że prace powoli zmierzają ku końcowi.

Rozgrywka w Godus ma przypominać pod wieloma względami poprzednie tytuły Petera Molyneux’go: Black & White czy Populous - Godus w fazie beta od 13 września w ramach Steam Early Access - wiadomość - 2013-08-31
Rozgrywka w Godus ma przypominać pod wieloma względami poprzednie tytuły Petera Molyneux’go: Black & White czy Populous

Godus zostanie udostępnione w ramach Steam Early Access na komputery PC oraz Mac w angielskiej wersji językowej. Tytuł trafi także na platformy mobilne z systemami Android i iOS.