Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2013, 09:45

autor: Góral

Next Car Game - duchowy spadkobierca FlatOuta dostępny w przedsprzedaży

Firma Bugbear Entertainment ujawniła nowe informacje na temat gry Next Car Game. Studio rozpoczęło również przedsprzedaż produkcji. Zamówienia premiowane będą dostępem do wczesnej wersji gry.

Studio Bugbear Entertainment uruchomiło przedsprzedaż swojej nowej gry wyścigowej zatytułowanej po prostu Next Car Game. Tytuł stanowić ma powrót do korzeni fińskiego studia, wzorując się głównie na serii FlatOut.

Next Car Game w skrócie:
  • Gra wyścigowa wzorowana na serii FlatOut
  • Za jej produkcje odpowiada fińskie studio Bugbear Entertainment
  • Pełna wersja tytułu ukaże się na komputerach PC wiosną 2014 roku

Po raz pierwszy o tym projekcie usłyszeliśmy w lutym bieżącego roku, jednak nie ujawniono wtedy zbyt wielu informacji. Tym razem opublikowano nowy materiał wideo w którym jeden z deweloperów omawia założenia i poszczególne aspekty gry.

Tytuł można zamawiać na oficjalnej stronie. Najtańsza edycja kosztuje 25 dolarów (około 80 zł). Za tę kwotę otrzyma się pełną wersję gry, gdy ta już zostanie ukończona, dostęp do wczesnej wersji produkcji pod koniec bieżącego roku, tapety, a w przypadku osiągnięcia 10 tys. sprzedanych kopii, twórcy udostępnią grywalny fragment projektu. Oprócz tego dostępne są inne zestawy, w tym ten za 1000 dolarów (około 3,2 tys. zł), dzięki któremu można samemu zaprojektować malowanie jednego z samochodów czy też zobaczyć swoje nazwisko w gronie autorów.

Produkcja wzorowana jest na kultowej serii FlatOut, więc można oczekiwać zażartej i emocjonującej walki na torze. Oprócz tego obiecano także rozbudowany system zniszczeń, wpływający na właściwości jezdne samochodów. Premiera Next Car Game odbędzie się wiosną 2014 roku na komputerach PC.

Next Car Game wzorowane jest na serii FaltOut. - Next Car Game - duchowy spadkobierca FlatOuta dostępny w przedsprzedaży - wiadomość - 2013-08-31
Next Car Game wzorowane jest na serii FaltOut.

Next Car Game - duchowy spadkobierca FlatOuta dostępny w przedsprzedaży - ilustracja #2Bugbear Entertainment to fiński deweloper gier wideo powstały w 2000 roku. Studio specjalizuje się w produkcjach wyścigowych i jest najbardziej znane z serii FlatOut. Ostatni projekt tej ekipy - Ridge Racer Unbounded - ukazał się w 2012 roku na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 i komputerach PC. Firma aktualnie pracuje także nad grą opartą na modelu biznesowym free-to-play - Ridge Racer Driftopia.