Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2013, 08:23

autor: Góral

Baldur’s Gate II: Enhanced Edition ukaże się 15 listopada

Jakis czas temu informowaliśmy o zawieszeniu prac nad grą Baldur’s Gate II: Enhanced Edition. Na szczęście problemy zostały rozwiązane i projekt trafi na rynek 15 listopada w wersji na komputery PC i Mac. Niedługo po tym wydarzeniu światło dzienne ujrzą edycje dedykowane urządzeniom mobilnym.

W czerwcu dotarły do nas smutne wieści dotyczące wstrzymania prac nad grą Baldur’s Gate II: Enhanced Edition. Okazało się jednak, że sprawa została rozwiązana, a produkcja ukaże się na komputerach PC i Mac 15 listopada bieżącego roku.

Baldur’s Gate II: Enhanced Edition w skrócie:
  • Odświeżona edycja kultowej gry wyprodukowana przez studio Overhaul Games
  • Zawiera podstawową wersję, rozszerzenie Throne of Bhaal i 4 nowe postacie
  • Premiera na komputerach PC i Mac nastąpi 15 listopada

Tytuł można zamawiać na oficjalnej stronie gry w cenie 24,95 dolarów (około 80 zł). Wkrótce po udostepnieniu komputerowych edycji na rynku pojawić się mają wersje dedykowane urządzeniom mobilnym działającym pod kontrolą systemów operacyjnych iOS i Android. Jednocześnie opublikowano nowy zwiastun z fragmentami rozgrywki, a także kilka screenów.

Baldur’s Gate II: Enhanced Edition zawierać będzie podstawowe wydanie oryginalnej gry i rozszerzenie Throne of Bhaal. Oprócz tego zostaną dodane 4 nowe postacie. Poznaliśmy również wymagania sprzętowe gry, które oczywiście nie należą do zbyt wygórowanych. Chętni planujący zakup produkcji powinni posiadać:

  • System operacyjny: Windows XP, Vista, 7, 8;
  • Procesor: Intel Core 2 Duo;
  • Kartę grafiki: obsługująca DirectX 9.0;
  • Pamięć operacyjną: 256 MB RAM.
Baldur’s Gate II: Enhanced Edition - premiera na PC w listopadzie. - Baldur’s Gate II: Enhanced Edition ukaże się 15 listopada - wiadomość - 2013-08-31
Baldur’s Gate II: Enhanced Edition - premiera na PC w listopadzie.

Baldur’s Gate II: Enhanced Edition to odświeżona edycja drugiej części kultowej gry. Baldur’s Gate: Enhanced Edition ukazało się na rynku w listopadzie 2012 roku, jednak zostało wycofane ze sprzedaży w czerwcu bieżącego roku ze względu na problemy kontraktowe. Te zostały już jednak wyjaśnione, dzięki czemu „jedynka” wróciła do sklepów, a „dwójka” ukaże się za kilka miesięcy.